В Україні хочуть реєструвати інтернет-магазини: проєкт закону

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Онлайн-продавці будуть вносити інформацію до реєстру добровільно, але за її неправдивість теж буде адміністративна відповідальність.


8 вересня 2021 року Міністерство економіки України (Мінекономіки) опублікувало дані про два проєкти закону, які введуть ідентифікацію онлайн-магазинів. Буде вона обов'язкової або добровільної - поки не дуже ясно. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Йдеться про два законопроєкти: перший - це нова редакція Закону про захист прав споживачів, другий вносить зміни до Закону про електронну комерцію. На думку заступника міністра економіки Ірини Новікової, нові правила покликані розв'язувати проблему з неможливістю ідентифікувати інтернет-продавця і незахищеністю користувача в цьому випадку. За її словами, ідентифікація магазинів буде добровільною.

Однак у новій редакції Закону про захист прав споживачів, за даними відомства, будуть норми, які зобов'яжуть інтернет-продавців розміщувати інформацію про себе, як про суб'єкта господарювання, а також інформацію про продукцію. Це ж правило стосуватиметься маркетплейсов і прайс-агрегаторів. Також встановлюється відповідальність для тих інтернет-магазинів, які не надали таку інформацію.

Як співвідносяться слова заступника міністра про добровільну реєстрацію та дані про обов'язкову подачу інформації, неясно, поки не опубліковані проєкти закону. Можна припустити, що інтернет-магазини повинні будуть публікувати інформацію про себе, як про компанію (назва ТОВ або ФОП, адреса, телефони) на своїх сайтах. При цьому вони ще добровільно зможуть реєструватися в державному реєстрі інтернет-магазинів - створення такого реєстру передбачено в проєкті закону який внесе зміни до Закону про електронну комерцію.

Онлайн-продавці будуть вносити інформацію до реєстру добровільно, але за її неправдивість теж буде адміністративна відповідальність.

Обидва проєкти законів проходять узгодження і поки не внесені в парламент.