Фермери із Запорізької області — перші нацвиробники корисного і якісного продукту на основі кизилу

фото з выдкритих джерел
фото з выдкритих джерел

Кизилові смаколики із Запорізької області представлені у національних супермаркетах.


Продукція торгової марки Famberry із Запорізької області представлена на полицях національної мережі супермаркетів.

“Famberry” – це родинне господарство Ольшанських у селі Нове Пологівського району Запорізької області. З 2017 року тут вирощують кизил та роблять продукцію з нього – джеми, соуси, кизилові дропси. Наразі ці кизилові сади – найбільші у Європі. Свою продукцію фермери продають онлайн, на фестивалях та ярмарках, також співпрацюють з іншими виробниками здорового харчування. Продавати онлайн допомагають сайт та соціальні мережі.

“У супермаркетах мережі “Ашан”, “NOVUS” та “VARUS”, на заправках мережі “WOG” можна придбати нашу продукцію – компоти, джеми, дропси, соуси до м’яса, пастилки. Така співпраця з великими крамницями сприяє популяризації нашого бренду, його впізнаваності. Також ми запрошуємо охочих дізнатися про нашу продукцію до господарства. Навесні кизил красиво цвіте жовтим кольором, можна влаштувати чудову фотосесію, влітку побачити, як збираємо ягоди у саду і навіть спробувати взяти участь у цьому процесі”, - розповіла співвласниця “Famberry” Єлизавета Ольшанська.

На фестивалях Local Farmer Fest у Бердянську та Маріуполі, які у серпні та вересні відбулися за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID), представники “Famberry” розповідали про користь кизилу та налагоджували нові бізнес-контакти. Виробники продавали свіжі ягоди кизилу, джеми з нього, соуси, дропси та настоянки.

“Фестивалі такого рівня допомагають знайти нових клієнтів, бізнес-партнерів. Ми продавали різнy продукцію з кизилу. Свіжі ягоди розпродали за дві години. Давали покупцям спробувати дропси – це суміш кизилу, йогурту та меду, висушена при низьких температурах. Це смачні фруктові перекуси, дуже корисні та низькокалорійні, зараз популяризуємо їх. Ми задоволені: покупці на фестивалях смакували наш кизил, багато розпитували про ці ягоди. Усе, що ми брали на фестиваль, успішно продали”, - каже Єлизавета.

Проєкт USAID допомагає виробникам вийти на нові ринки. Зараз “Famberry” готується до участі у міжнародних виставках у Берліні та Дубай, які відбудуться у 2022 році. Також компанія веде підготовку до сертифікації своєї продукції.

Цьогоріч у кизилових садах Ольшанських вже завершили збирання врожаю. Зібрали 60 тонн кизилу. Частину ягід продали, частина піде на заморозку для подальшої переробки взимку.