Не всі долари можна продати в Україні: які купюри не приймають банки

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Які долари не можна продати в Україні?


Далеко не всі долари можна продати в нашій країні. Касир у банку сам може вирішувати, приймати валюту чи ні. Він повинен переглянути купюри під збільшувальним склом або прогнати через детектор, роз’яснює OBOZREVATEL.

Яку валюту можуть не прийняти?

яка має відразу кілька пошкоджень;

зношена на вигляд;

порвана;

видно плями фарби.

Згідно з правилами центробанку (НБУ), приймати долари зобов'язані, якщо є лише невеликі потертості, невеликі написи (до 200 мм). Надриви повинні бути до 3 мм, а прокол на купюрі – до 1 мм.

Зате рік випуску банкноти не має визначального значення. Якщо купюра в порядку, її повинні прийняти, навіть якщо це 0 1993-го.

Можуть прийняти навіть ті купюри, на яких є жирні плями або штампи. Але таке забруднення не повинно перекривати банкноту більше ніж на 20%.

До речі, якщо у банку з'являться сумніви щодо справжності банкноти, він може відправити її в Нацбанк на експертизу. Але тут важливо, що центробанк не обміняє долари (тільки гривні).

Що робити, якщо в обмінниках відмовилися приймати валюту?

Деякі банкноти із серйозними ушкодженнями банки можуть прийняти за процедурою інкасо. В такому випадку банк стає посередником між клієнтом і країною, де вироблялася валюта (в нашому випадку. – Штати).

Банкноту з дефектами тоді переправляють в країну походження, після чого її обмінюють на нову, цілу і відправляють на утилізацію. Варто зазначити, що з огляду на саму складність процедури (в основному погоджуються, якщо банкнот багато), не всі банки можуть погодитися на інкасо.

До речі, послуга – платна. У деяких відділеннях комісія може становити 10-30% від суми банкнот.

До того ж не завжди ті ж, що залишилися, 70% від курсу громадянин може отримати відразу після здачі банкноти. Гроші можуть прийти через тривалий термін.

Справа в тому, що такі операції проводять, коли перевозять великі партії. Тобто, щоб отримати свої кошти, можливо, треба буде почекати місяць, а може навіть 2 роки (максимальний термін – 24 місяці).

На інкасо купюру повинні забрати, навіть якщо:

ушкодження перевищують перераховані вище норми;

змінився колір;

була повністю розірвана;

банкнота жевріла.