Українцям офіційно заборонять депозити в рублях

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

НБУ вводить законодавчу заборону на депозитні вклади в російських рублях.


Національний банк України (НБУ) вводить законодавчу заборону на депозитні вклади в російських рублях. Обмеження стосуватиметься депозитів фізичних осіб. Втім, банки і зараз не пропонують громадянам збирати гроші в російській валюті, повідомляє OBOZREVATEL.

Рішення зафіксовано в постанові № 103 Правління Нацбанку. Норми документа вступають в силу з 21 листопада 2021 року.

У постанові також йдеться про заборону для банків приймати готівкову валюту країни-окупанта для поповнення депозитних рахунків. Країною-окупантом в Україні офіційно визнана Російська Федерація, відповідно, мова йде про російських рублях.

Заборона, до слова, вводиться на час дії закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Він був прийнятий в 2014 році.

Важливо, що документ забороняє поповнювати рублями лише депозитні рахунки. Тобто офіційної заборони на внесення рублів на українські картки бути не повинно.

При цьому українці й так "розлюбили" рублеві депозити. Як повідомляє профільний портал "Мінфін", на початку вересня на рублевих рахунках в українських банках фізособи тримали 321 млн грн (в еквіваленті).

Депозити з цієї суми (в перерахунку на гривні) становили лише 3 млн грн. Ймовірно, через низький попит на такий продукт банки і припинили пропонувати фізособам відкривати нові депозитні рахунки в російській валюті.

Для порівняння: в 2013 році загальна сума на рублевих рахунках українців становила 889 млн грн. На депозитах тоді зберігали в сотні разів більше, ніж в 2021-м, – 733 млн грн.