З 26 листопада набувають чинності нові правила обліку товарних запасів для ФОП

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі.


Затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496 Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, набуває чинності 26 листопада 2021 року.

Документом передбачено, що облік товарних запасів здійснюється шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.

ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу, веде облік також за кожним окремим місцем продажу на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу. Внесення даних до Форми здійснюється до початку їх реалізації.

Первинні документи є обов'язковими додатками до такої форми.

Форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі.

Для ФОП, в яких виникає обов'язок щодо ведення обліку товарних запасів, перший запис, що вноситься ФОП до Форми обліку, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов'язку щодо ведення обліку товарних запасів.