• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині ветерани АТО-підприємці представлять свою продукцію на ярмарку

Ліквідовані у 2021 році ФОПи та звільнені працівники матимуть право на допомогу по частковому безробіттю

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

За розробленим та оприлюдненим проєктом постанови КМУ, ліквідованим ФОПам під час карантину та звільненим працівникам виплатять допомогу по частковому безробіттю.


22 листопада на сайті Профспілок було оприлюднено проєкт постанови КМУ щодо змін до Постанови №306. Вони передбачають можливість отримання допомоги по частковому безробіттю окремим категоріям застрахованих осіб.

Зокрема, в постановляючу частину постанови №306 вносяться такі зміни.

Так, в цій зміні йдеться про таке. Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центром зайнятості застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця для її виплати в т.ч.:

працівникам, яких було звільнено з 1 січня 2021 року до дати перерахування допомоги Центром зайнятості на рахунок роботодавця для виплати працівникам;
фізичній особі – підприємцю, яка є застрахованою особою і в період з 1 січня 2021 року і до дня перерахування коштів Центром зайнятості допомоги припинила свою діяльність та не отримувала допомогу як працівник.

Строки перерахування коштів звільненим працівникам та ліквідованим ФОПам

Протягом 3 робочих днів на поточний рахунок роботодавцю для виплати звільненим працівникам на підставі роботодавцем з 1 січня 2021 року до дати припинення трудових відносин відомостей за додатком 4.

При цьому роботодавець виплачує допомогу працівникам, з якими припинено трудові відносини, протягом 10 р.дн. після надходження коштів на рахунок. У разі відсутності виплатити допомогу таким особам роботодавець має повернути її в повному обсязі Фонду на випадок безробіття.

Протягом 8 робочих днів на поточний рахунок ліквідованих ФОПів, які були застрахованими особами з 1 січня 2021 року до дати припинення діяльності на підставі поданих відомостей за додатком 5.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині ветерани АТО-підприємці представлять свою продукцію на ярмарку