На Донеччині вперше відбувся ярмарок вовни

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Фермер Олег Шилов планує створити музей вівчарства на базі своєї ферми та щорічно проводити ярмарок вовни.


У селі Торське Лиманської громади (Донецька область)  відбувся регіональний ярмарок вовни. Участь у ньому взяли 10 виробників та переробників вовни. Ярмарок організував фермер Олег Шилов – власник торгової марки “Агродом”, розповідає Проєкт USAID.

Олег Шилов - фермер з Лиманщини, який з дитинства полюбляє тварин та сільське господарство. На даний час Олег вирощує овець на своїй фермі.

На ярмарку вівчарі Лиманського району Донеччини та Кремінського району з Луганщини продавали шерсть цигайської, прекос, меринос, едильбаївської, романівської та гісарської порід овець. 1 кілограм вовни коштує від 1 до 20 гривень. Цигайську шерсть продавали по 6 гривень за кілограм. Загалом, на ярмарку продали понад 1000 кілограмів вовни. З однієї вівці можна настригти від 2 до 5 кілограмів шерсті.

“Ще кілька років тому селяни, які вирощують овець, викидали овечу вовну. Здавати її переробникам одному фермеру невигідно – за малим об’ємом не приїдуть покупці з фабрики. Я запропонував об’єднуватися та формувати спільну партію. Вже перша спроба кілька років тому вийшла вдалою. Зараз ми організували цілий ярмарок. Сподіваюся, наступного разу до нас долучатимуться нові фермери та майстри, які займаються валянням. Життя показує, що кооперація допомагає зараз вижити, власне, це ми і хотіли показати учасникам ярмарку”, - поділився фермер Олег Шилов.

У його планах зробити такий захід щорічним. Майстри, які займаються рукоділлям, зможуть побачити продукцію місцевих вівчарів, обрати шерсть відповідної якості та придбати вироби з вовни у виробників.

Нагадаємо, Олег Шилов розводить овець курдючної породи. Наразі у його господарстві понад 500 тварин. Влітку Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” організував тур представників туристичних агенцій Донеччини та Харківщини з метою розвитку зеленого туризму на Сході України. Гості відвідали ферму “Агродом”, цікавилися планами фермера розвитку його справи та можливим проведенням екскурсій. У жовтні у Лиманській громаді презентували туристичний путівник. У ньому також представлена ферма “Агродом”.

Нещодавно через спільнокошт Олег Шилов зібрав 100 тисяч гривень на створення музею вівчарства на базі своєї ферми. Незабаром подивитися, як вирощують овець на його фермі, зможуть усі охочі.