Ресторани поки не отримають «тисячу від Зеленського» — замість їжі гроші можна буде витратити на книги

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Тисячу від влади за вакцинацію можна буде витратити на купівлю книг.


Цю новацію анонсували в Міністерстві економіки. Раніше ця опція не була передбачена. Про те, щоб розширити програму і на заклади громадського харчування, наразі не йдеться.

Міністерка економіки Юлія Свириденко оголосила, що  програма виплат грошей вакцинованим передбачає, серед іншого, підтримку культури. А книговидання є частиною цієї галузі.

«Ми працюємо над тим, щоб можна було за рахунок виплат придбати книги. Також зараз визначається черговість залучення напрямків діяльності до програми», — зазначила Свириденко.

Можливості витратити гроші за вакцинацію розширюватимуться

Роздача тисячі гривень за вакцинацію спрямована насамперед на підтримку бізнесу, а не людей. Пересічним українцям просто дається можливість додатково скористатися низкою послуг.

Про це раніше заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. При цьому він наголосив: програма спрямована на підтримку низки напрямків бізнесу, які найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії COVID-19, і де є загроза втрати робочих місць:

креативних індустрій (кінотеатри, театри, кінотеатри, музеї тощо);

спортивних та фітнес-залів;

внутрішніх перевезень.

Також Юлія Свириденко наголосила: озвучений прем'єром перелік не є повним. Наразі Мінекономіки працює над розширенням кола сфер, де вакциновані зможуть використати свої заохочувальні виплати.

«Нині ми працюємо над переліком послуг, на оплату яких можна буде використовувати 1 тис. грн. Почнемо програму з тих напрямків, які пережили найбільші втрати. Потім плануємо розширити перелік», — розповіла міністерка.

За "тисячу від Зеленського" не потрібно буде платити комісію

Жодних комісій за обслуговування віртуальних карток, на які надходитимуть обіцяні президентом України Володимиром Зеленським 1 тис. грн, не буде. Віртуальні картки для отримання виплат будуть доступні у держсервісі Дія, вони будуть безкоштовними. Самі кошти почнуть надходити громадянам з 19 грудня.

Але спочатку українці повинні будуть пройти коротку верифікацію в застосунку. А ось надання готівки на першому етапі програми не передбачено.