Фермери Сходу України налагоджують партнерства на міжнародній плодоовочевій конференції

фото Проєкту
фото Проєкту

Фермери Донеччини, Луганщини та Запоріжжя стали учасниками міжнародної конференції.


2-3 грудня у Києві відбулася міжнародна конференція FTradeClub2021 “Овочі та фрукти України”. Це одна з найбільших плодоовочевих подій року, участь у ній беруть виробники овочів та фруктів, представники супермаркетів, гуртові покупці, інвестори, закордонні партнери.

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) участь у заході взяли 5 виробників з Донецької, Луганської та Запорізької областей. Це представники компаній “Сади Донбасу”, “Перспектива”, “Мічуринське”, кооперативу “Овочі Станичників”, “Famberry”. Усі учасники пройшли підготовку до участі в зустрічі із представниками торговельних мереж. Кожна компанія отримала навички презентації своєї компанії та свого продукту. Також виробники підготували план-календар наявності продукції для ефективних перемовин із покупцями.

На конференції обговорили тенденції розвитку плодоовочевого ринку України, аналізують загрози та виклики. Загалом овочі та фрукти зараз займають 6% площі у рітейлі. Експерти прогнозують, що цей відсоток можу зрости до 10%, у такому випадку овочі та фрукти стануть найбільшим сегментом у супермаркетах. Доля покупок у рітейлі у 2021 році склала понад 55% порівняно з ринками, цьому сприяв карантин, також люди більше цінують сервіс та комфорт, які є у супермаркетах.

За оцінками аналітиків у структурі продажу у супермаркетах найбільш популярними за вагою є картопля, капуста та яблука, за виручкою - банани, помідори та мандарини.

Плодоовочевий відділ у супермаркетах є свого роду маркером розвитку рітейлу і має відповідати запитам клієнтів. Чим більшим є асортимент цього відділу, тим більш динамічно буде розвиватися торгова мережа.

Під час конференції учасники провели бізнес-перемовини з потенційними партнерами. Участь у них беруть гуртові покупці та представники найбільших торговельних мереж України.

“Наша команда зустрілася з кількома представниками національної мережі супермаркетів. Вони вже знають про продукцію кооперативу “Овочі Станичників”, пробували її та оцінили якість, тому вже готові співпрацювати з нашим кооперативом”, - поділився заступник голови кооперативу Овочі Станичників Анатолій Штанько.

“Участь у такому форумі надає виробникам Сходу України можливість отримати актуальну інформацію про стан, потреби та тренди плодоовочевого ринку України та світу. Також виробник отримає розуміння потенціалу ринку та потреб щодо свого розвитку”, - сказав консультант Проєкту USAID Владислав Фалєєв.