На Донеччині створили першу колекцію одягу для вчительок

фото Проєкту
фото Проєкту

Дизайнерка з Маріуполя створює учительські сукні.


Підприємниця з Маріуполя Ірина Меліхова розвитком швейної справи займається три роки. Шиє діловий одяг, а цьогоріч створила першу колекцію одягу для вчительок. До новорічних свят готує нову колекцію жіночого вбрання, розповідає Проєкт USAID .

До підприємництва Ірина Меліхова працювала у банку, але мала хобі - для себе та рідних шила одяг. У 2018 році вирішила заробляти цим і зареєструвалася підприємницею.

“Я завжди любила шити, створювати нові образи, тому вирішила стати підприємницею і перетворити хобі на бізнес. Мені подобається шити сукні, ділові костюми для жінок, тому я обрала для себе такий напрямок”, - говорить Ірина.

У 2021 році за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Ірина взяла участь у програмі менторської підтримки. Ментор програми Руслан Бельтюков порадив створити колекцію одягу для вчителів. Підприємниці сподобалася ідея, вона взялася за роботу. Також на цьому курсі Ірина навчилася фінансового планування, розрахунків вартості, секретів просування товарів через соціальні мережі.

За кілька місяців колекцію презентувала в одній зі шкіл Маріуполя. До презентації Ірина провела опитування серед учителів – питала про вподобання в одязі, тканину, ціну, за яку готові придбати. Це все детально проаналізувала та створила колекцію.

Учительки охоче погодилися бути моделями на показі – вдягли дизайнерські блузки, сарафани та сукні. Частину колекції після показу одразу придбали.

Зазвичай одяг Ірина продає через сайт http://likemiram.com.ua/

та соціальні мережі – так шукає клієнток.

“Наперед зазвичай я не шию сукні чи блузки. Працюю під замовлення, з кожною клієнткою обговорюю деталі - розмір, колір тканини. Лише після цього шию. Так мені економічно вигідно працювати, ніж просто шити наперед та створювати склад”, - ділиться Ірина.

Зараз підприємниця створює нову колекцію до новорічних свят, секретів поки не розкриває, але сподівається, що її вироби сподобаються клієнткам.

“Кожна людина сама обирає, яким буде її життя. Мені пощастило, що я живу у місті біля моря - воно надихає розвиватися, створювати нові образи, силуети для моїх виробів. Якщо хочеш чогось досягти, треба робити”, - каже Ірина.