• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Хочемо бути причетними до змін»: історії молодих людей, які повернулися з-за кордону розвивати Схід України

Подружжя на Луганщині виробляє «живу продукцію»

фото: Фейсбук Денис Денищенко
фото: Фейсбук Денис Денищенко

На Луганщині родина займається домашнім виробництвом натуральних олій.


Вікторія та Олексій Лаврови раніше жили у Краматорську Донецької області, але за сімейних обставин вирішили переїхати до сільської місцевості. Довго обирали та зупинилися на селі Голікове Луганської області. Саме тут сім’я своїми силами побудувала за три роки дім, розповідає на своїй сторінці у Фейсбуці директор Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА Денис Денищенко.

Олексій – програміст, працює віддалено. Вікторія сім років пропрацювала редактором, але вже понад два роки вона займається маслоробством. Почалося все з того, що у неї з'явилися проблеми зі здоров'ям. Вікторія шукала варіанти їх розв’язання. І знайшла - лляну олію. Про її цілющі властивості знала від бабусі, яка жила на Західній Україні. Але не могла знайти добрий продукт на ринку. Чоловік запропонував купити олійний прес. З цього все й почалося.

Спочатку домашню олію Вікторія робила лише для своєї родини. Потім пригостила друзів, вони стали замовляти. А потім спрацювало сарафанне радіо. Сьогодні клієнти Вікторії живуть у Краматорську, Слов'янську, Харкові, Рубіжному, Кремінній, Сєвєродонецьку, є у Києві та Дніпрі, у Запорізькій області. А нещодавно прийшло замовлення навіть з Ізраїлю.

Подружжя все робить разом. Чоловік допомагає дружині із закручуванням пляшечок із домашнім маслом. Діти також допомагають: одинадцятирічний Микита робить фірмові етикетки, а дев’ятирічна Єва чіпляє їх особливим чином.

«Жива продукція» натуральних олій сьогодні налічує близько 10 видів: з насіння льону, кмину, конопель, соняшника, гірчичного, гарбузового, маку, розторопші, кунжуту, обліпихи, з волоського горіха, мигдалю, кокосу.

«Найголовніша мета пані Вікторії – зробити продукт максимально живим та корисним для організму. Домашнє виробництво відрізняється від масового тим, що все це робиться від серця!», — наголошує Денис Денищенко.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Хочемо бути причетними до змін»: історії молодих людей, які повернулися з-за кордону розвивати Схід України