Кабмін встановив мінімальну вартість пластикових пакетів: стартує від 2 грн

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Кабмін на засіданні 20 грудня встановив мінімальні роздрібні ціни на пакети.


З 1 лютого 2022 року цупкі можна буде придбати не дешевше 2 грн/шт, повідомляє "Урядовий портал".

Ідеться про пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів:

2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;

2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

"Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити здоров'я людей від шкідливого впливу мікропластику", - сказав перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

З 10 березня 2022 року заборонено розповсюджувати в магазинах та закладах громадського харчування надтонких - зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів, тонких - завтовшки від 15 до 50 мікрометрів, та оксорозкладних пластикових пакетів.

Оксорозкладні пакети виготовляють з поліетилену та спеціальних домішок, які прискорюють їх розкладання на мікропластик під дією кисню та ультрафіолету.

Ці вимоги до 1 січня 2023-го не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, призначених для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду, які використовують як первинну упаковку.

Закон України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" ухвалений Верховною Радою 1 червня. Контролювати дотримання цього закону Держпродспоживслужба буде шляхом планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.

Порушників закону чекає штраф від 1,7 тис. грн, за повторне порушення – від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн. Після 10 березня 2022 року штрафи за перше порушення становитимуть від 8,5 тис. до 17 тис. грн, при повторному порушенні – від 17 тис. до 34 тис. грн.