ПРООН презентувала онлайн-курс із основ підприємництва

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

ПРООН в Україні презентувала онлайн-курс «Основи підприємництва».


Курс розроблено для модернізації програми профпідготовки або перепідготовки студентів закладів профтехосвіти, аби підвищити їхні можливості самозайнятості у майбутньому.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні презентувала онлайн-курс «Основи підприємництва» для закладів професійної освіти, створений у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Розробці та запуску відеокурсу передувало створення навчальної програми та посібника «Основи підприємництва», підготовлених у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру і схвалених Міністерством освіти та науки України. Ця ініціатива сприятиме формуванню такої ключової професійної компетентності як підприємливість, що передбачає уміння оцінити свої підприємницькі здібності та бізнес-середовище у своїй громаді, спланувати й започаткувати власну справу, успішно вести підприємницьку діяльність.

Головна спеціалістка з розвитку бізнесу Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ольга Логвін зазначила, що навчальні ініціативи з підтримки розвитку мікро-, малого та середнього підприємництва спрямовані не лише на підвищення спроможності професійно-технічної освіти, а й допомагають стимулювати інноваційні зміни в громадах.

«Підприємницьке мислення у поєднанні з новими навичками, здобутими через навчальні програми, слугуватимуть для підтримки бізнесів, які є рушійною силою будь-якої громади. – додала пані Логвін. – Ми й надалі підтримуватимемо комплексне розширення прав і можливостей підприємців та підприємиць на регіональному та місцевому рівнях, аби сприяти позитивним та сталим соціальним змінам у громадах на сході України».

Головні завдання онлайн-курсу:

•     надати базові знання про підприємницьку діяльність: ключові поняття, закони і закономірності, тенденції, нормативно-правову базу;

•     підготувати студентів до заснування й ведення власного бізнесу;

•     сформувати підприємливість як базову компетентність;

•     сприяти розвитку навичок раціональної економічної поведінки як підприємця, платника податків, активного члена місцевої громади.

Авторка курсу, методистка Українського центру оцінювання якості освіти Галина Карпюк зазначила, що цей онлайн-курс курс є важливою частиною навчального курсу «Основи підприємництва» для закладів професійно-технічної освіти.

«Курс стане у пригоді випускникам загальноосвітніх шкіл та всім охочим, хто планує започаткувати власну справу. Ми раді забезпечити можливість здобувачам професійно-технічної освіти опанувати базові знання і компетентності в галузі підприємництва. Це допоможе їм реалізувати свій фаховий потенціал», – додала пані Карпюк.

Онлайн-курс складається з 20 відеоуроків, насичених текстовою інфографікою, схемами, відео- та фотоілюстраціями, витягами із законів України, а також фрагментами інтерв’ю із практикуючими підприємцями, працівниками центрів надання адміністративних послуг, обласного центру зайнятості, які були відзняті у процесі роботи над курсом.

Окрім того, відеоуроки містять корисні для студентів додаткові матеріали: календарний план, конспекти уроків, тести для самоперевірки, словник термінів, посилання на джерела інформації та додаткову літературу.

Зареєструватись можна за посиланням.

Онлайн-курс розроблено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Контактна інформація: Влада Соловйова, спеціалістка з комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, vlada.soloviova@undp.org або +380 95 529 4240