Маріупольські Центри розвитку підприємництва перемогли у конкурсі від Мінрегіону

фото Мінрегіон
фото Мінрегіон

Маріупольський Центр розвитку бізнесу та Центр стартапів 1991 увійшли до кращих практик громад.


21 грудня нагородили фіналістів конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2021 році», який організувало Мінрегіон.

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» вже багато років є платформою з поширення досвіду громад, які власною наполегливістю змінюють життя на краще.

Конкурсна комісія обрала 28 практик-переможців за трьома темами: «Згуртованість громади», «Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я» та «Реалізація проєктів стратегічного розвитку громад». З Донецької області обрали 6 кращих практик, дві з них підтримує Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Диплом І ступеню у номінації «Міські ради від 50 000 до 500 000 населення» отримав Центр підтримки та розвитку МСБ. Маріуполь (Центр підтримки МСБ) за формування стійкої інфраструктури, а також популяризацію та підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу.

Центр підтримки МСБ працює з березня 2020 року. Тут надають консультації з бізнесу та проводять навчання підприємцям-початківцям, допомагають залучати гроші на розвиток, надають інформаційну підтримку для розвитку малого бізнесу Маріуполя.

«За час роботи Центру МСБ у Школі підприємництва пройшли навчання понад 120 маріупольців, ще 300 жителів міста отримали консультації із започаткування або розвитку бізнесу. Ми пишаємося, що наш Центр отримав таку відзнаку і продовжуємо докладати зусиль для розвитку малого бізнесу у Маріуполі», - говорить виконавчий директор Центру підтримки та розвитку МСБ Дмитро Дресвянніков.

У 2021 році Центр підтримки МСБ отримав грантову допомогу від Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» - комп’ютери та меблі для облаштування простору.

Диплом ІІ ступеню у номінації «Міські ради від 50 000 до 500 000 населення» отримав Центр стартапів 1991 за створення умов для розвитку та професійного росту молоді міста, а також впровадження інноваційних рішень.

Центр стартапів 1991 - Startup Center 1991 — це перший інкубатор для технологічного бізнесу створений на Сході України. Його поява у 2019 році стала можливою завдяки громадській організації “SocialBoost” за сприяння Маріупольської міської ради та Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». За два роки роботи Центру стартапів 1991 його випускниками стали 20 стартапів, 11 з яких продовжують працювати над своїми проєктами. Найперспективніші проєкти отримали 300 тисяч гривень фінансової допомоги. Два стартапи вийшли на ринок і на сьогодні їх капіталізація становить близько 2 мільйонів гривень.

«Надважливий компонент успіху нових для регіону проєктів — всебічна підтримка муніципалітету. Один із ключових пріоритетів міської ради Маріуполя — цифрова трансформація і розвиток ІТ-сектору. Саме тому у місті формуються максимально сприятливі умови для розвитку таких проєктів як Центр стартапів 1991», - каже Віктор Гурський, співзасновник та виконавчий директор SocialBoost.

Наразі команди Центру стартапів 1991 та “SocialBoost” розпочали новий формат роботи із технологічними проєктами. Відтепер стартапи є резидентами венчурної студії, у якій протягом року працюватимуть над розвитком власного технологічного бізнесу, пошуком інвестицій та масштабуванням продуктів.

Конкурс, у якому відзначають кращі практики місцевого самоврядування, проводять з 2014 року. Його організовує Міністерство розвитку громад та територій України. Партнер конкурсу – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Цьогоріч на конкурс надійшло 112 заявок з усіх областей України.