У Лимані переселенці заснували «Сімейну пекарню»

фото проєкту
фото проєкту

Родина переселенців розвиває мережу пекарень на Сході України.


Анастасія Гребенюк та Сергій Кулаков після початку бойових дій у 2014 році виїхали з Донецька. Зараз вони живуть у селищі Ямпіль Лиманської громади, що на Донеччині. З 2019 року розвивають пекарню у Лимані. Нещодавно відкрили ще одну у Кремінній на Луганщині. За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) у пекарнях впроваджують вимоги системи управління безпечністю харчових продуктів (HACCP).

Першу пекарню за франшизою від мережі “Сімейна пекарня” родина відкрила у Лимані два роки тому. За словами Анастасії, закладів такого типу у місті не було, тож вирішили розвивати цей напрямок. Свіжа випічка та тістечка швидко прийшлися до смаку жителям міста.

“Зараз ми випікаємо щодня понад п'ятдесят найменувань різної продукції. Це хліб із дріжджового та листкового тіста, здобна випічка, кекси, тістечка, також робимо сосиски в тісті та хотдоги. Нашу продукцію полюбили жителі Лимана”, - розповідає власниця Сімейної пекарні Анастасія Гребенюк.

У грудні цього року другу пекарню родина відкрила у Кремінній Луганської області. В обох закладах працюють десять жінок. Щодня по хліб та випічку до пекарень приходять сотні людей.

Враховуючи, що працівники виготовляють продукти харчування, власники бізнесу дбають про безпеку своєї продукції. Саме тому родина подала заявку до Проєкту USAID на отримання консультацій із впровадження системи HACCP у пекарні.

“Щодня наші працівниці випікають різні вироби, вони самі мають бути здоровими, також ми повинні дбати про дотримання усіх норм безпеки на нашому виробництві. Тому нам важливо було знати, як не лише прописати ці норми, а і впровадити їх. Дотримання санітарних норм та правил мінімізує ризики у нашій роботі. Наприклад, ми працюємо на невеликій площі у 30 квадратних метрів, тут і випікаємо, і продаємо, тож потрібно так організувати процес, щоб ці напрямки не перетиналися, не було перехресного забруднення. Ми розпочали з формування програми передумови щодо безпечності води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для обробки харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з ними. Далі напрацювали інші програми-передумови, розпочали написання інструкцій та журналів, переглянули планування виробничого та побутового приміщень. Для нас пріоритетом є безпечність нашої продукції для кінцевого споживача. Система НАССР спрямована на досягнення цієї цілі, тому ми будемо намагатися впровадити її по максимуму ”, - ділиться підприємниця.

У пекарнях зараз працюють за рекомендаціями консультантки з питань харчової безпеки Ольги Лучки.

“Команда закладу відповідально пропрацьовує деталі вимог системи НАССР і виявляє зацікавлення у послідовній реалізації тих моментів, які дозволяють ресурси і пріоритети. Важливим є системний підхід, тобто розглядати усі програми-передумови у комплексі, чого і прагнуть представники саме цього бізнесу”, - коментує консультантка з питань харчової безпеки Ольга Лучка.