Підприємниця з Луганщини створює агендерний одяг

фото-колаж Бізнес - Схід
фото-колаж Бізнес - Схід

Вероніка Антоненко зі Старобільська створила бренд одягу “VERA” та розвиває швейну справу.


Підприємниця шиє агендерний одяг, який носять жінки та чоловіки. Такий підхід економить бюджет родини та є екологічним. Її одяг замовляють клієнти з різних регіонів України, є також замовлення з Ізраїлю, Швейцарії, розповідає Проєкт USAID.

Після початку бойових дій у Луганську у 2014 році Вероніка переїхала до Старобільська. Підприємниця залишила усе, що напрацювала за десять років розвитку свого бізнесу.

На новому місці починала все заново. В рамках грантових проєктів від Міжнародної організації з міграції та Програми розвитку ООН отримала сучасне швейне обладнання. Також відновила співпрацю з модельєром-конструктором, яка працювала у її цеху у Луганську, і знайшла нових швачок, які виконують замовлення на аутсорсі.

“Зараз у мене є кілька швачок зі Станиці Луганської, Чепигівки, які можуть виконувати замовлення у себе вдома. Так я даю можливість заробити ще кільком людям, особливо важливо це у маленьких містах та селах біля лінії розмежування”, - ділиться Вероніка.

Її фішка – агендерний одяг. Це такий одяг, який може одягнути і жінка, і чоловік. За оцінками експертів, легка промисловість – один з найбільших забруднювачів у світі. Тож виробництво потрібного одягу, а не накопичення зайвого, який менше шкодить довкіллю, саме на часі у багатьох дизайнерів та загалом швейної індустрії.

“Це не лише про економію місця у шафі чи валізі, це ще про економію родинного бюджету, - каже Вероніка. – Раніше я довго пояснювала клієнтам, чому шию такий одяг, зараз до мене приходять за таким, хто вже чув про нього. У мене є штани, які ми дев’ять місяців удосконалювали, щоб їх зручно було вдягти і жінці, і чоловіку – працювали з лекалами над кожним швом. Їдучи у відпустку, можна взяти не шість светрів на двох, а вдвічі менше і мінятися з чоловіком. Зараз ми продаємо однакові светри для жінок та чоловіків”.

Торік за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” підприємниця взяла участь у навчальному турі на Львівщину. Цю поїздку організувала Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу.

“Під час поїздки ми відвідували різних підприємців, але мені було цікаво подивитися, як працюють мої колеги зі швейного бізнесу. На одному підприємстві я побачила та зрозуміла: дуже важливо те, як ти себе позиціонуєш, як пропонуєш свій товар. Зараз важливо не лише якісно пошити, а й не менш важливо продати це, розповісти про свою роботу. Я їхала у цей тур із наміром закривати свою справу, після поїздки я отримала натхнення на створення нових образів і зараз готую нові пропозиції для гуртових покупців”, - каже Вероніка.

Також підприємниця вважає, що у майбутньому бізнес працюватиме за принципом від людини до людини – це також про економію бюджету та про індивідуальний підхід.

Ще у 2004 році економістка за фахом, Вероніка залишила роботу брокера на заводі та започаткувала свою справу. Шити вчилася на приватних курсах – однокласник у Луганському коледжі навчив за три місяці основам швейної справи, технологій та маркетингу.

“У моїй родині шили завжди, мене також навчили. Але лише я вирішила, що це буде моїм бізнесом. Мама довго казала, що це невигідно, швачок багато, але я вірила у себе і не боялася експериментів”, - згадує Вероніка свою історію.

Сьогодні у цеху підприємниці вже готують нову колекцію одягу для жінок до дня закоханих.

“Шиття – це свого роду магія. Лише я знаю, що вийде з яскравих рулонів тканини, ґудзиків та ниток. Я люблю те, що роблю”, - каже підприємниця.