Україна ініціює спільні консультації з Китаєм для створення зони вільної торгівлі

Україна ініціює спільні консультації з Китаєм/фото: МЕР
Україна ініціює спільні консультації з Китаєм/фото: МЕР

У рамках робочого візиту до м.Пекін, КНР Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і Віце-прем’єр Держради Китаю обговорили можливості торговельно-економічної співпраці Україна-Китай.


«Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України, - заявив міністр економічного розвитку України Степан Кубів. - За 8 місяців 2018 року товарообіг між країнами склав майже $6 млрд і зріс на 21%. У найближчі 5 років ми можемо збільшити товарообіг до $20 млрд на рік».

У своєму виступі Кубів зазначив, що українському бізнесу та державі слід активізувати роботу за усіма напрямками та опрацювати нові інструменти співпраці. 

Під час зустрічі учасники делегацій обговорили співпрацю у сфері енергетики, як традиційної так і альтернативної, інфраструктурних проектів, промисловості, машинобудування, сільського господарства та агроіндустрії, інновацій та цифровізації та інші поточні та перспективні проекти. 

«За кілька років Україна суттєво розширила власну мережу преференційних режимів торгівлі, - выдзначив Степан Кубів. - Маємо нову угоду про вільну торгівлю з Канадою, завершили переговори про вільну торгівлю з Ізраїлем, завершуємо переговори з Туреччиною. Ми бачимо ефективність цих угод, тож пропоную розпочати спільні українсько-китайські консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай».

Нагадаємо, наразі у Шанхаї проходить міжнародна виставка, де вперше представлен український стенд. Серед учасників композиції – роботи слов’янської майстрині, авторки студії виготовлення шкіряних виробів «TorCraft» Ганни Яшиної.