• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • “Це утиски малого бізнесу” – в Україні хочуть обмежити розвиток хостелів

Механік за фахом виготовляє екоторби і мріє їх продавати за кордоном

Предприниматель из Константиновки Максим Ткаченко
Предприниматель из Константиновки Максим Ткаченко

Житель Костянтинівки Максим Ткаченко заснував власний бренд “Torebka”, шиє торби на замовлення, прибуток від бізнесу планує витрачати на локальні проекти у місті, повідомляє “Бізнес-Схід ”


Максим Ткаченко взяв участь у навчальній програмі із соціального підприємництва. Його проект з виготовлення торбинок не пройшов грантовий відбір, Максим вирішив все одно втілити в життя свою ідею.

“Якось я шукав одяг, щоб замовити через інтернет. На польському сайті натрапив на слово torebka – це торба українською мовою, - розповів підприємець Максим Ткаченко. - Мені дуже сподобалося, тому взяв таку назву, з перспективою виходу на закордонний ринок”.

Його торби – з натурального полотна (бавовни, льону). Хлопець сам кроїть їх, шити допомагає мама. Слово “екоторба” Максим пояснює так:

“Буваючи на фестивалях, під час подорожей, кожен хоче привезти додому щось звідти. Торба, на мою думку, пам’ятна і практична річ. Еко – це тому, що одна торба може замінити сто двадцять поліетиленових пакетів. Це мій маленький внесок в екологію”, - говорить підприємець.

Зараз екоторбами Максима Ткаченка зацікавилася мережа супермаркетів, підприємець готується поставляти їх до крамниць регіону.

“Я хочу, аби вони були фірмові, тобто на торбу потрібно наносити малюнок, логотип фірми, крамниці. Обладнання для цього коштує приблизно 5 тисяч доларів, зараз я замовляю цей друк у інших підприємців, на це йде час і додаткові витрати. Планую подати на грантову програму, щоб отримати такий верстат”, - поділився планами Максим.

Частину прибутку зі свого бізнесу Максим планує направляти на локальні ініціативи, які можна запровадити у Костянтинівці. Наприклад, планує зробити невеличку велопарковку.

“Зараз люди більш активно почали користувалися велосипедами, влітку багато їздять – і молодь, і старшого віку. Але місто не пристосоване для цього, розповів підприємець. - Велопарковок немає біля державних установ, навіть біля супермаркетів,  я хочу виправити це. На мою думку, бізнес має бути не просто заради грошей, а заради покращення життя людей навколо”.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • “Це утиски малого бізнесу” – в Україні хочуть обмежити розвиток хостелів