Майстриня зі Слов’янська створює глечики ручної роботи і збирається на ярмарок до Польщі

Майстриня зі Слов’янська створює глечики ручної роботи
Майстриня зі Слов’янська створює глечики ручної роботи

Ірина Пасікова до війни мала підприємство, що виготовляло вази, і поставляла їх до Росії. У 2014 року закрила цей бізнес, придбала гончарне коло, зараз власноруч створює вироби, що мають енергетику, орієнтується на українського і закордонного покупців.


Жителька Слов’янська Ірина Пасікова у малому бізнесі понад 10 років. У 2014, коли на Донеччині почалася війна, своє підприємство, де було масове виробництво виробів з глини, закрила і створила майстерню «Країна янголів», повідомляє «Бізнес-Схід».

«Ще до війни мені хотілося робити янголів, ця ідея постійно в голові була, - розповідає підприємниця Ірина Пасікова. - Коли Слов’янськ звільнили влітку 2014 року, я вирішила, що час настав. Спочатку янголи, потім посуд стала робити».

Аби навчитися робити посуд ручної роботи, Ірина придбала гончарне коло. Спочатку самотужки вчилася на ньому, дивилася уроки в інтернеті, потім поїхала до майстра у Полтаву.

«Майстер “поставив мої руки”, - згадує Ірина. – Він працював з білою глиною, я до цього працювала лише з червоною, коли теж спробувала з білої робити щось, була вражена – шовковиста, м’яка, тоді вирішила свої тарілки та сувеніри теж з білої глини робити».

До цього майстриня везла додому тарілки, що схожі на автентичні українські. Згодом сама навчилася таке виробляти. Зараз в доробку підприємниці горщечки для запікання, маленькі сковорідки, миски, піали, чашки.

«Глина – це живий матеріал. Люди, що заходять до мене і беруть до рук цю тарілку, вже не відпускають її. Кажуть, що від неї тепло йде і позитивна енергія».

Свій товар Ірина продає у майстерні. Нещодавно до неї завітали іноземці, дізнавшись ціну, запропонували везти вироби до Польщі.

«Я планую на різдвяний ярмарок до Львова поїхати. Також хочу повезти свої гончарні вироби до Польщі, - ділиться планами підприємниця. - Європейці цінують ручну роботу та екологічні вироби, тому буду рухатися в тому напрямку. Зараз через війну клієнтів менше стало, але я шукаю свого покупця, який оцінить мою роботу і вкладену в неї душу».