Донеччина зайняла третє місце в Україні з експорту товарів

Донеччина зайняла третє місце в Україні з експорту товарів /фото з відкритих джерел
Донеччина зайняла третє місце в Україні з експорту товарів /фото з відкритих джерел

Донецька область забезпечила 10,6% валютної виручки від експорту товарів у цілому по Україні і зайняла третє місце після міста Києва і Дніпропетровської області.


а 9 місяців 2018 року валютні надходження від експорту товарів із Донеччини збільшились на 14,1 % і становили 3,7 млрд дол. США, повідомляє Управління статистики в Донецькій області.  

У першому півріччі 2018 року підприємства Донецької області вивозили продукцію до 104 країн світу. Більшу частину експортували до Італії. В цю країну експортовано товарів на 956,2 млн доларів. Від поставок товарів до країн Європи отримано більше половини всієї валютної виручки. 

Друге місце продовжує займати Росія, куди експортовано товарів на майже 500 млн доларів. На 23,5 % збільшився продаж товарів і до США.  

У товарній структурі експорту регіону за 9 місяців 2018 року 81,7% припадало на чорні метали. У цілому підприємства області експортували чорних металів на 2984,3 млн доларів. На 43,5 % збільшився експорт товарів і машинобудування.  
Разом з тим експортні поставки готових харчових продуктів скоротилися в порівнянні з січнем-вереснем 2017 року в 2 рази.