• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємниця з Маріуполя переробляє пластик, щоб покращити екологію у місті

Підприємниця з Маріуполя переробляє пластик, щоб покращити екологію у місті

Підприємниця з Маріуполя Ганна Чебан/фото з особистого архіву Ганни
Підприємниця з Маріуполя Ганна Чебан/фото з особистого архіву Ганни

Мешканка Маріуполя Ганна Чебан займається переробкою пластику, приймає участь у міському проекті “Зеленая копилка”, щоб заохотити людей до сортування сміття.


Ідею переробляти вторинну сировину Ганна вперше озвучила на конкурсі «куркулів», про який дізналася від маріупольських підприємців на одному з тренінгів з основ бізнес-планування, повідомляє «Бізнес-Схід».

“Зараз у Маріуполі немає потужного переробника, тому малий бізнес може заробити, - розповіла журналісту «Бізнес-Схід» Ганна Чебан. - Є пункти прийому сировини, але заводу немає, сортувальної лінії немає. Я купую вже відсортоване сміття – увесь пластик, поліетилен, плівку, крім пластикових пляшок”.

За 500 тисяч гривень у листопаді цьогоріч Ганна придбала два верстати українського виробництва – агломератор і гранулятор. Ці машини подрібнюють пластик у крошку і гранули.

“Цю крошку або гранули потім продаю виробникам, які з цієї сировини роблять різні пластикові речі, - розповіла Ганна Чебан. – Також хотіла б придбати мийку, бо багато пластика брудного, його треба мити.”

Ще до отримання обладнання Ганна уклала угоди з виробниками побутового нехарчового пластика, зараз їм відправляє подрібнену сировину. Хоча мріє і сама колись налагодити повний цикл виробництва.

“Сміття у Маріуполі дуже багато, багато пластика, з ним треба щось робити, - ділиться підприємниця. – У перспективі я б хотіла бути не ланцюжком у цьому процесі, а самій мати можливість повністю переробляти пластик”.

Зараз підприємниця бере участь у міському проекті “Зеленая копилка”. Цей конкурс для представників ОСББ, які хочуть сортувати сміття. Хто більше збере сортованого сміття, отримає контейнери у подарунок для роздільного збору сміття. Ганна Чебан планує  укладати угоди з такими ОСББ, щоб мати вже відсортоване сміття.

“В Україні поступово ми усі прийдемо до сортування, як увесь цивілізований світ, - каже Ганна Чебан. – Ми купили пакет у супермаркеті і вдома його викинули, а він ще триста років розкладається. Яку планету ми залишимо дітям? Нам потрібно змінити мислення на екологічне, над цим треба працювати у родині, дитсадку, школі”.

Підприємниця мріє про розширення свого бізнесу, закупівлю обладнання для переробки ПЕТ-пляшок і створення у Маріуполі еко-кластера, куди увійдуть бізнесмени, які своєю працею покращують екологічну ситуацію у місті.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємниця з Маріуполя переробляє пластик, щоб покращити екологію у місті