• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Майбутнє за інноваціями»: у Краматорську презентували програми ЄС для розвитку малого бізнесу

«Майбутнє за інноваціями»: у Краматорську презентували програми ЄС для розвитку малого бізнесу

У Краматорську презентували програми ЄС для розвитку малого бізнесу
У Краматорську презентували програми ЄС для розвитку малого бізнесу

У рамках Європейського тижня підприємництва експерти з програм та фондів Європейського Союзу розповіли, які переваги можуть отримати представники бізнесу в програмах «COSME» та «Горизонт 2020».


Послухати практичні поради та дізнатися про фактори успіху на захід прийшли понад 30 підприємців Донеччини, повідомляє «Бізнес-Схід».

Зараз в Україні реалізовуються програми ЄС, що спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу та  розвиток підприємництва. До них належать інформаційні центри у регіонах, фінансові (грантові та кредитні) програми, обмін досвідом у кластерах. Про це розповів учасникам заходу експерт з програм та фондів ЄС, тренер виконавчого комітету з питань МСП при Єврокомісії Бошко Нектар’євич.

«Я часто чую від представників малого бізнесу, що інновації – це розкіш, зараз потрібно вижити, - сказав Бошко Нектар’євич. - Але саме інновації зараз мають допомогти Україні. Це шанс на виживання. ЄС підтримує програми, які допомагають впровадити інновації, «Горизонт 2020» - найбільша з таких. Основою інновацій є молодь, тому Європейський Союз підтримує проекти, що сприяють розвитку освіти, молоді і впровадженню інновацій у різних сферах».

За програмою «Горизонт 2020» Євросоюз надає гранти на науку та фундаментальні  дослідження, виробництво та соціальні зміни, що стосуються здоров’я людей, якості харчів, транспорту, екології, змін клімату.

«Мені цікаво тут почути нову інформацію стосовно грантів. Я хочу стати підприємницею та отримати фінансову допомогу ЄС на розвиток, це серйозні речі, до них треба підходити ґрунтовно, аби заявку профінансували», - розповіла учасниця заходу з Краматорська Юлія Савинська, яка виготовляє крафтові солодощі без цукру та домішок.

Учасники семінару почули конкретні поради, як написати успішну грантову пропозицію, презентувати свою ідею і довести, що вона інноваційна.

На сьогодні за програмою «Горизонт 2020» 111 учасників з України отримали гроші від ЄС на розвиток малого бізнесу. Розмір грантів – від 50 до 200 тисяч євро.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Майбутнє за інноваціями»: у Краматорську презентували програми ЄС для розвитку малого бізнесу