• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині підписано Меморандум про створення туристичного кластеру «Гостинна Індустрія Донеччини +»

На Донеччині переселенка отримала гранти і створила власну торгову марку

На Донеччині переселенка отримала гранти і створила власну торгову марку / фото з архіву Вікторії Калініної
На Донеччині переселенка отримала гранти і створила власну торгову марку / фото з архіву Вікторії Калініної

Вікторія Калініна з Добропілля у 2015 році отримала швейне обладнання, згодом виграла грант на вишивальні машини і створила власну студію, де шиє одяг.


Родина Калініних переїхала до Добропілля влітку 2014 року, коли у Макіївці, де вони жили, почалися обстріли, повідомляє «Бізнес-Схід». 

«Я вийшла у двір з дітьми гуляти і почула, як люди говорили про обстріли. Мені стало страшно за дітей. Наступного дня наша родина залишила місто, поїхали до рідних у Добропілля», - згадує Вікторія Калініна.

На момент переїзду жінка мала три освіти – технічну, економічну та з менеджменту. На той момент була в декретній відпустці, у вільний час шила одяг.

«Я зі школи любила шити, але завжди це було для рідних, друзів, собі. Переїхавши до Добропілля, замислилася, що робити далі. Шиття я люблю, мені це цікаво, тому вирішила розвивати цей напрямок. І написала на грант від Міжнародної організації з міграції», - розповіла Вікторія Калініна про перший досвід у грантових програмах.

За гроші від МОМ – 900 доларів – жінка придбала оверлок, швейну машину вона мала, тож можливості для шиття одягу зросли.

У січні 2018 року Вікторія стала приватним підприємцем і подала на грант від ПРООН ще один проект. Її проект потрапив до резервного списку, але пізніше донори виділили гроші на вишивальну машину.

«Поки ми чекали результатів, вирішили все одно відкрити студію. Працювати вдома було незручно, клієнти мали кудись приходити. Моя колега – Олена Штагер – запропонувала розвивати вишивальний напрямок, тому таку машину ми заклали до проекту. І цей напрямок виявився дуже затребуваним, він зараз активно розвивається», - говорить жінка.

Зараз у підприємниці є двоє працівників, за грантом від «Український донецький куркуль» вона має створити ще одне робоче місце. Також Вікторія отримає гроші на придбання двох вишивальних машин.

У швейній студії «Люпін» шиють шкільну форму, спортивні костюми для футбольної, хокейної команд, одяг на замовлення, декорують вироби вишивкою – для немовлят та дорослих. Також підприємниця мріє створити власну колекцію дитячого одягу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині підписано Меморандум про створення туристичного кластеру «Гостинна Індустрія Донеччини +»