• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новости
  • Представникам малого бізнесу Донеччини розповіли, як отримати найбільший грант від ЄС

Представникам малого бізнесу Донеччини розповіли, як отримати найбільший грант від ЄС

Святослав Святненко поділився досвідом отримання грантів ЄС
Святослав Святненко поділився досвідом отримання грантів ЄС

У Краматорську під час семінару про участь малого бізнесу у програмах ЄС Святослав Святненко поділився з підприємцями досвідом, як його компанія отримала за програмою "Горизонт 2020" найбільший в Україні грант.


У 2015 році команда українців подала заявку на участь у грантовій програмі ЄС «Горизонт 2020». З четвертої спроби, після кільох переробок, цю заявку у 2016 році підтримали грантодавці. Про це представникам малого бізнесу Донеччини розповів експерт з питань залучення інвестицій для інноваційних підприємств Святослав Святненко, який подавав cвій стартап. Також він поділився секретами успіху – що і як потрібно писати, щоб бізнес-ідею підтримали у ЄС, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Головне – інноваційність. Ми запропонували розробку програмного забезпечення, яке буде тестувати мікросхеми перед їх встановленням. Ми працювали понад рік, увесь час навчалися, виправляли помилки, на які вказували експерти ЄС. Потрібно було довести, що їм це потрібно, тоді вам дадуть гроші», - сказав Святослав, звертаючись до присутніх.

Представникам малого бізнесу, які хочуть отримати від ЄС гроші, Святослав Святненко порадив вивчати політику ЄС щодо підтримки бізнесу, мати свіжі дослідження ринку, зважати на розробки конкурентів.

Станом на грудень 2018 року цей стартап – найбільший за сумою, який виграли українці. ЄС виділив на цей проект 1,2 мільйони євро.

Присутні на семінарі питали, як вийти і торгувати на ринку ЄС, чи потрібно вкладати власні гроші у проект, яким проектам ЄС надає перевагу. На ці питання отримали відповіді від експертів програм ЄС, які презентували ці можливості для донеччан.

Програма «Горизонт 2020» працюватиме ще два роки, подати свою ідею можуть представники малого та середнього бізнесу. Мінімальна сума, яку виділяють донори, 50 тисяч євро. При цьому ЄС підтримує стартапи, сімейний бізнес, підприємців-початківців.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новости
  • Представникам малого бізнесу Донеччини розповіли, як отримати найбільший грант від ЄС