Французи зацікавлені у виробництві енергії зі сміття в Україні

Французи зацікавлені у виробництві енергії зі сміття в Україні/фото з відкритих джерел
Французи зацікавлені у виробництві енергії зі сміття в Україні/фото з відкритих джерел

Французька компанія Suez зацікавилася проектами з виробництва енергії з твердих побутових відходів в Україні.


Перспективи використання сміття для генерації енергії обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з представниками французької компанії «SUEZ», повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Компанія «SUEZ» має понад 160-річну історію та працює на 5 континентах світу у сфері ефективного управління ресурсами.

За словами глави Держенергоефективності Сергія Савчука, в Україні існує значний потенціал для встановлення енергопотужностей: "Щорічно на полігони вивозиться 10 млн т сміття, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла і 1,2 млрд кВт / год електроенергії на рік".

Встановивши біогазові станції, електроенергію, згенеровану когенераційними установками, можна реалізовувати у мережу за вигідним «зеленим» тарифом, прив’язаним до курсу євро. Для прикладу, сьогодні він становить 12,4 євроценти/кВт*год. Тепло, у свою чергу, постачатиметься споживачам.

Представники компанії зацікавилися розробленою Держенергоефективності концепцією використання сміття для генерації енергії в Україні, а також регіонами для реалізації проектів у цій сфері.

Сторони домовилися разом опрацювати фінансову модель встановлення в Україні потужностей з генерації енергії з твердих побутових відходів та підготувати низку потенційних проектів.