Українці зможуть обмінювати валюту на пошті

Українці зможуть обмінювати валюту на пошті/фото з відкритих джерел
Українці зможуть обмінювати валюту на пошті/фото з відкритих джерел

Оператори поштового зв’язку зможуть отримувати від Національного банку ліцензію на здійснення валютних операцій.


Обміняти валюту на пошті можна буде з 7 лютого, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на прес-центр Національного банку України.

За постановою Нацбанку України, перехідний період триватиме півроку. За цей час поштові відділення мають оформити відповідні ліцензії або привести існуючі у відповідність.

«Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог», - зазначають в НБУ. 

При цьому люди зможуть продати або купити валюту на пошті. Закон набуває чинності з 7 лютого. Він пов'язаний з лібералізацією валюто-обмінних операцій.

Нова постанова передбачає також скасування понад 20-ти обмежень, пов’язаних з валютними операціями . Зокрема, можна також обміняти валюту через інтернет, збільшується ліміт на перекази іноземної валюти за кордон без відкриття рахунку для фізичних осіб – з 15 до 150 тис. грн/рік; дозволяється продавати цінні папери в іноземній валюті та інші.

У НБУ сподіваються, що ці нововведення сприятимуть розвитку бізнесу та покращать інвестиційний клімат в Україні.