Бухгалтери перевірятимуть платежі клієнтів. Що це означає для бізнесу? — Бізнес-Схід

news

Бухгалтери, суб’єкти господарювання, що надають послуги з бухобліку, стануть суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Вони також перевірятимуть фінансові операції своїх клієнтів і повідомляти про підозрілих в Держфінмоніторинг, повідомляє «Бізнес-Схід».

Відбудеться це з 28 квітня 2020 року, коли запрацює новий Закон України “Про запобігання і протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуваня поширення зброї масового знищення”.

Ці зміни не стосуються тих бухгалтерів, які працюють за трудовими договорами.

Що значить для бізнесу, якщо бухгалтера перевірятимуть транзакції своїх клієнтів, пояснила Міністр фінансів.

«Якщо, наприклад, покупець все життя щось купував-продавав за “безнал” і тут раптом йому знадобилося збільшити ліміт каси і провести 100% готівкову передоплату у великій сумі, то це і є саме той “незвичайний спосіб”, про який йде мова в законі.

Але, якщо бухгалтер зрозумів доцільність такої операції клієнта й довів її банку, взяв на себе відповідальність за транзакцію, тому що у нього є всі необхідні докази та документи, то він може не повідомляти про це в Держфінмоніторинг».

Як бухгалтеру розпізнати підозрілу операцію?

«Необхідність незвичайної операції легко обґрунтувати: склалися певні обставини на ринку або трапився незвичайний клієнт. У таких транзакціях немає ніякого злочину. Але якщо клієнт через нестандартну операцію виводить готівку, якою фінансує незаконні дії та це в подальшому можна довести, тоді він повинен нести відповідальність. Бухгалтер, банк або інший суб’єкт фінансового моніторингу, який супроводжував таку операцію і не зупинив її, отримає високі штрафи. Він цілком може відмовити у проведенні операції, якщо бачить що по ній є ризики».