За цим законопроєктом планується заборонити використання легких і надлегких пластикових пакетів:
– легкі пластикові пакети – товщиною від 15 до 50 мкм. Це звичайний пакет із супермаркету, які покупцям про
– надлегкі пластикові пакети – це пакети типу «маєчка».
Виключення становлять лише пакети, які використовуються як первинна упаковка на виробництві.
Підприємниця з Дружківки Наталія Рак використовує пакети для первинної упаковки своїх пряників, потім загортає їх у крафтову паперову.
“Я не знаю, чим можна замінити первинну упаковку, адже такі пакети зьерігають якість наших виробів. Далі замість пластика пропонуємо покупцям паперові пакети, – говорить підприємниця. – Але, гадаю, бізнес швидко зорієнтується, якщо такий закон набере чинності. Ми маємо впроваджувати екологічні рішення у життя, якщо хочемо жити на цій планеті”.
За використання пластикових пакетів підприємців за цим законопроєктом хочуть штрафувати.
За розповсюдження у торгівельній мережі або безоплатну видачу пакетів штраф складатиме від 170 до 340 грн, а в разі повторної дії штрафі буде більшим – до 8500 грн.
У разі ухвалення законопроєкту ці норми набудуть чинності 1 січня 2022 року.
Пластикові пакети можна замінити біорозкладними, екоторбами чи паперовими пакетами. Також можна використати пакети, які компостуються. Вони виготовляються з крохмалю, їх можна вдома компостувати, такі пакети безпечні для довкілля і розкладаються в залежності від складу за 3 місяці.
Кожен підприємець сам вирішує, в який спосіб відмовитися від пакетів. Нагадаємо, у деяких країнах ЄС заборонили використання пластикових пакетів у супермаркетах.