На розвиток малого бізнесу Донеччини виділять понад 200 мільйонів гривень

На розвиток малого бізнесу Донеччини виділять понад 200 мільйонів гривень
На розвиток малого бізнесу Донеччини виділять понад 200 мільйонів гривень

На Донеччині схвалили регіональну програму розвитку малого та середнього підприємництва.


Програма розвитку малого та середнього підприємництва в Донецькій області розрахована на 2019-2020 роки і передбачає виділення понад 200 мільйонів гривень грошової допомоги з обласного та місцевого бюджетів, повідомляє “Бізнес-Схід”.

Очікується, що на різні проекти малого бізнесу, зокрема, започаткування власної справи, придбання обладнання, розширення справи виділять з обласного бюджету 145 мільйонів гривень. Ще 65 мільйонів гривень нададуть місцеві бюджети та ОТГ.

Серед основних напрямків, які профінансують, - покращення доступу малого бізнесу до послуг, розвиток та популяризація підприємництва в регіоні, надання суб’єктам підприємницької діяльності пільгових кредитів та безповоротної фінансової допомоги на старт бізнесу.

“З обласного бюджету буде виділено 70 мільйонів гривень на фінансову підтримку малому бізнесу. Ще 19 мільйонів складе співфінансування безповоротної допомоги підприємцям на започаткування власної справи від міст та районів”, - сказала заступниця директора Департаменту економіки Донецької ОДА Дар’я Жукова на засіданні колегії.

За рахунок цих грошей очікується, що 400 підприємців зможуть отримати допомогу, 120 представників малого бізнесу поїдуть на стажування до країн Європейського Союзу, 2000 людей візьмуть участь у різних освітніх заходах, виставках і тренінгах.

Також на колегії наголошували, що місцева влада має сприяти підприємцям у підготовці бізнес проектів для захисту та подальшій видачі дозвільних документів для ведення бізнесу.

Дана програма за два роки має збільшити присутність малого бізнесу на Донеччині до 12,6%.