• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Священик-волонтер пішов у бізнес та заснував на Донеччині власну справу з очищення води

Священик-волонтер пішов у бізнес та заснував на Донеччині власну справу з очищення води

Священик-підприємець Сергій Казьменко
Священик-підприємець Сергій Казьменко

Сергій Казьменко переїхав з окупованої Оленівки неподалік Донецька у 2014 році. Торік виграв грант і відкрив у Добропіллі пункти продажу питної води.


Окуповане селище Оленівка під Донецьком священик Сергій Казьменко залишив восени 2014 року, дружину і чотирьох дітей вивіз звідти раніше, повідомляє «Бізнес-Схід».

Увесь час допомагав людям виїхати, займався волонтерством. Також на українській території відвідував засуджених у в’язницях, проводив духовні бесіди.

«Коли стало скрутно з грошима, задумався про власну справу, - розповів Сергій Казьменко. – У нас з дружиною були певні заощадження, планували поїхати у відпустку. Відпустку скасували, а гроші вирішили вкласти у справу».

Сергій вирішив, що люди у Добропіллі потребують чистої води – на Донбасі вода з крану низької якості, а точок продажу очищеної у місті було небагато.

«Воду люди беруть завжди, адже багато хто купує очищену пити, готувати їжу, - каже Сергій. – У Києві торік я купив основне обладнання для водоочищення і встановив його».

В орендованому приміщенні підприємець встановив усе обладнання, яке допомагає очистити воду. На грант від Міжнародної організації з міграції  купив бактерицидний рециркулятор, озонатор та насос. Це все коштувало 650 доларів.

«Фільтри допомагають очистити воду від домішок. Вода на Донбасі у трубах напівготова для вживання – наче напівфабрикат, її потрібно доочищувати. У нас є пом’якшувач для води зі спеціальною смолою, лампа ультрафіолету, що вбиває мікроби, система зворотнього осмосу», - розповів підприємець про те, як очищує воду.

Своїх конкурентів Сергій називає колегами, адже всі вони роблять одну справу. Але, все ж пояснює, чим його товар відрізняється від інших.

«Ми робимо ставку на те, щоб резервуари для води були чистими, приділяємо цьому велику увагу. Також люди бачать, що вода очищається прямо на місці. Ми використовуємо мінеральні солі, саме вони додають смакових властивостей воді. Деякі люди носили воду на аналіз, лабораторія підтвердила, що вода якісна», - розповів Сергій Казьменко.

Також підприємець налагодив співпрацю з іншими крамницями у Добропіллі, Білозерському, Новодонецькому, де встановив ємності з водою для продажу. І вже має плани на розширення свого бізнесу.

Цьогоріч планує подати ще один грант, щоб придбати нове обладнання для промислової системи водоочищення і встановити його в Олександрівському районі. Запит від місцевих жителів вже має.

Читайте: у Маріуполі переселенці створили центр раннього розвитку дітей

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Священик-волонтер пішов у бізнес та заснував на Донеччині власну справу з очищення води