• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • «Бізнес любить тишу», – яких першочергових кроків чекають від новообраного президента України

«Бізнес любить тишу», – яких першочергових кроків чекають від новообраного президента України

Представники бізнесу прифронтової Донеччини

З появою нового очільника держави, підприємців східної України все частіше хвилює питання щодо змін у інвест-кліматі, відносин «держава-бізнес» та розвитку основних галузей економіки на Донеччині. Ми зібрали думки представників бізнес-спільноти регіону щодо їх очікувань від нової влади.

З 2014 року до подій у Донбасі прикута увага не тільки української влади на чолі з президентом, а й усього світу, повідомляє «Бізнес-Схід». Регіон, який постраждав від дії окупантів, отримав значні збитки як моральні, так і економічні. Падіння виробництва, втрата ринків збуту та відсутність підтримки підприємців змусила бізнес-спільноту сподіватися лише на власні сили та шукати підтримку у міжнародних донорів, які з початку військових дій «зайшли» на Донбас та стали рятувальним кругом для багатьох.

Припинення війни

«Участь міжнародних організацій, які запропонували свою допомогу Донбасу і з ким ми тісно співпрацюємо протягом вже декількох років, неоцінена, - розповів президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв. – Бізнес чекає припинення війни, і це головне».

Щодо тиші, за словами президента Донецької ТПП, вона повинна спостерігатися й в бізнесі – щоб правила гри, які вже встановлені поки що діючою владою, не так швидко змінювалися.

Маріупольська Асоціація Підприємців, яка об’єднує 80 представників малого та середнього бізнесу різних галузей та напрямків виділяє для себе близько 10 основних кроків, які повинен зробити президент за період своєї каденції. Насамперед, це налагодження стосунків у форматі «держава-бізнес» та створення Ради підприємців як згоджувального органу при меріях, облрадах та профільних міністерствах.

Розвиток стосунків у форматі «бізнес-держава»

«З комунікацією в країні дуже важко. Наприклад, підприємцям Маріуполя було легше домовитись про рішення бізнес-питання на державному або обласному рівні, ніж на місцевому рівні. Було б непогано, якщо з’явилась посада бізнес-омбудсмена, який би лобіював інтереси мікро- і малого бізнесу», - відзначив голова Маріупольської Асоціації Підприємців Дмитро Чичера.

Чекають підприємці Маріуполя і на повернення податкової пільги ФОПам, за принципом повернення податкових пільг фізичним особам; введення єдиного рахунку для сплати податків, приведення всіх реєстраційних процедур в електронну форму; заміну податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх кампаній; зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідацію податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохороних органів.

Подолання корупції

Саме тема корупції викликає у підприємців чимало запитань. Рейдерські захвати  стали вже звичною справою в бізнес-спільноті.

«В нашому регіоні є такі приклади і побоювання, що прийдуть і відберуть те, що людина роками будувала, - відзначив власник одного з фермерських господарств Донеччини Олександр Скляров. – Тому і чекаємо від президента подолання корупційних схем. Більшість підприємців готові платити податки та відкрито демонструвати свої обороти. Але ж досі залишаються ті, хто грає лише в «одні ворота» та обкрадає державу».

За думкою фермера, на рівні регіону повинна бути розроблена стратегія розвитку, в рамках якої буде надаватися підтримка малому та середньому бізнесу та розроблений механізм розвитку основних галузей економіки Донеччини. Йдеться про сільське господарство, машинобудування, харчову та текстильні напрямки.

Пільги для легкої промисловості

«У 2014 році пішли з Донбасу всі грошові потоки, і місцевим текстильникам залишився лише довгий логістичний ланцюжок – закуповувати тканину,  фурнітуру та обладнання сьогодні нам доводиться за кілька сотень, а то й тисяч кілометрів», - наголосив член об’єднання текстильників регіону «Донбас фешен кластер» Віктор Німаніхін. – Ми чекаємо від президента відміни ввізного мита для обладнання, а також податку на прибуток».

За думкою Віктора Німаніхіна, Донеччині треба переорієнтуватися з вугільного регіону в територію, де розвиваються інші галузі.

«Майже всі шахти були закладені ще у 50-х роках. Якщо не розробляти нові пласти, то строк їх експлуатації – 50 років, не більше. Тобто всі вугільні підприємства Донеччини вже давно себе вичерпали. До того ж існує думка, що найшвидша галузь з розвитку і створенню робочих місць – легка промисловість», - зауважив підприємець.

Як з’ясувалося, очікувань серед підприємців від нового гаранту Конституції багато, але чи вдасться президенту щось змінити в бізнес-кліматі держави та відновити економіку Донбасу – поки що не зрозуміло.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • «Бізнес любить тишу», – яких першочергових кроків чекають від новообраного президента України