• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • “Для ефективної маркетингової стратегії підприємці мають створити унікальну торгову пропозицію”

“Для ефективної маркетингової стратегії підприємці мають створити унікальну торгову пропозицію”

Галина Третяк

директорка маркетингової агенції “GT Marketing”

Як підприємцям ефективно використовувати різні канали продажів і чому потрібно дбати про свого клієнта, “Бізнес-Схід” розпитав директорку маркетингової агенції “GT Marketing” Галину Третяк.

- Галино, скажіть, реклама у 21 столітті залишається важливою? І як політика впливає на це?

Політика завжди впливає на рекламу. На Донеччині з цим особливо важко з 2014 року, коли почалася війна. Минулої осені, коли в Україні оголосили воєнний стан, ринок реклами вкотре завмер. Зараз на виборах така ж ситуація. Бізнес не знає, чого очікувати, тому не робить різких рухів. Думаю, ще півроку буде така ситуація, принаймні, поки підприємці не зрозуміють, куди далі йде країна. А реклама залишається важливою. Трохи змінилися канали просування товарів, але підприємцям потрібно обов’язково займатися рекламою.

- Як правильно просувати свій товар? Бренд?

Коли у наше життя прийшов цифровий світ, можливості значно зросли, горизонти зникли. Раніше підприємець орієнтувався на своє місто, регіон, каїну. Зараз електронні сервіси дали бізнесу можливість заявити про себе в усьому світі. І це значно розширило можливості для продажів. Зараз велика конкуренція на ринку, багато пропозицій для клієнта. Кожен зараз має виділитися, створити свою унікальну торгову пропозицію. Щоб просувати свій товар, потрібно шукати свою аудиторію, точно знати, хто купить цей товар, навіть намалювати портрет клієнта. Якщо ви його знатимете, продажі будуть успішними.

- З чого треба починати рекламну кампанію?

Створіть бренд, визначте, для кого Ваш товар. Наприклад, Ви шиєте взуття, почніть розповідати про це – про шкіру, особливості технології, виробничого процесу. Щоб це було цікаво дивитися і слухати. Це називається in-bound маркетинг, коли експерт розповідає про свою справу, ділиться цим зі світом. Так довіра до нього, його товару зростає. І так приходять клієнти.

- Які канали для продажів зараз найбільш ефективні?

Зараз найбільш ефективні соціальні мережі – Instagram, Facebook, YouTube. Можна сайт створити на безкоштовних майданчиках, налаштувати для пошукачів. Використовувати таргетовану рекламу у соцмережах, це працює.

- Чому варто дбати про різні канали продажів? Якщо добре працює один, цього не досить?

Вважаю, що два або три канали – найкращий варіант. При цьому підприємці мають пропонувати якісний контент – якісні фото, змістовне відео, щоб людям було цікаво подивитися, а потім і купити цей товар. Через такі канали продажів ми економимо час – свій і клієнта, тому це має бути ефективно: вказуйте розміри, ціну, особливості товару. Інакше кожні 5 хвилин будете відповідати на повідомлення, часу на роботу не залишиться. Якщо раптом один з каналів зникне/буде заблоковано/підхопить вірус або ще щось, залишиться інший, це запасний варіант, про це завжди потрібно думати.

- Люди люблять акції та розіграші. Наскільки це ефективно використовувати  підприємцю?

До акцій треба ставитися обережно. Наприклад, Ви ставите акційну ціну на певний час, клієнт придбає товар. Але наступного разу він підсвідомо буде очікувати таку ж акційну ціну, треба це прораховувати наперед. Одноразово може спрацювати, але потім доведеться шукати інші шляхи до клієнта.

- Яких правил треба дотримуватися представникам бізнесу для успішної комунікації та продажів?

Я взагалі за комунікацію. Раджу дослухатися до думки експертів, комунікувати з клієнтами, допомагати їм купити у Вас. Не забувати про до-продажі. Наприклад, Ви готуєтеся презентувати новий товар, його ще немає у широкому продажі. І пропонуєте першим десятьом, хто замовить, стати власниками. Обов’язково обмежте час. Зараз багато хто використовує такі механізми. Клієнт став вимогливим, якщо він захотів щось купити, йому потрібно тут і зараз. Він не готовий довго чекати. Цим теж можна скористатися – якщо комусь дуже треба, люди заплатять більші гроші.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • “Для ефективної маркетингової стратегії підприємці мають створити унікальну торгову пропозицію”