“Підприємці мають об’єднуватися і заявляти про свої права”

Віталій Бабенко

керівник Асоціації бізнесу Волновахи

На Донеччині зростає кількість підприємців, які об’єднуються задля розвитку і вирішення своїх проблем. Півроку тому з’явилася “Асоціація бізнесу Волновахи”, яка об’єднала вісьмох підприємців. Зараз вони надають юридичну та консультаційну допомогу тим, хто розвиває малий бізнес на півдні Донеччини

Про досягнення і плани “АБВ” “Бізнес-Схід”  розпитав керівника асоціації Віталія Бабенка

- Віталію, Ви маєте досвід запуску кількох успішних бізнесів у Донецьку, Казахстані. Чому вирішили повернутися до Волновахи?

З 17 років я працював у Донецьку, створив там успішний оздоровчий центр, потім працював в інших країнах. Я розумів, що потрібен діалог, це мотивує, дає можливість розвиватися. Три роки тому повернувся додому. Відчув, що потрібно тут розвивати підприємництво. Адже багато людей хоче поїхати звідси, я готовий тут лишитися і розвиватися.

- Як виникла ідея створення асоціації?

Працюючи в різних компаніях, я розумів, що потрібно об’єднуватися. Далеко не всі місцеві підприємці це розуміють, немає розуміння, що таке грамотна конкурентоспроможність, підприємці майже не спілкуються один з одним.  На початку 2019 року я зібрав команду з восьми представників бізнесу, які хотіли розвитку і розуміли, для чого це. За цей час маємо понад 30 партнерів, які співпрацюють з нами.

- Як налагоджена співпраця з місцевою владою?

Місцева влада – Волноваська ВЦА почула, що ми є. Це добре. Але зараз не пропрацьоване законодавство щодо розвитку малого бізнесу, наче є багато грантових програм, але скористатися ними складно. Напередодні виборів ми запросили усіх кандидатів до діалогу, з 13 запрошених прийшли троє. Також мало інформації про можливості, підприємці не мають кадрів.

- Що з наявного у Волновасі може бути перевагою чи стимулом для розвитку підприємництва?

Мені видається перспективним туристичний напрямок. У нас є чудовий Великоанадольський ліс. Чому ми не використовуємо це як перевагу? У Лимані, Буковелі та інших місцях за рахунок лісу розвивають туризм. У нас лише вирубують ліс. Там можна скаутський клуб заснувати, наметове містечко, є маса ідей для розвитку туризму.

- Які плани у асоціації найближчі?

Восени ми готові запустити екозаправки у Волновасі, екотаксі. Також готуємося до бізнес-форуму і продовжуємо працювати з тими, хто хоче бути підприємцем, надаємо супровід за різними секторами, які ми активно розвиваємо у регіоні. Підприємці мають об’єднуватися і заявляти про себе, адже ми наповнюємо податками бюджет, тому влада має дослухатися до нас.