• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • Фраза «Гроші люблять рахунок» має стати аксіомою для людини, яка хоче отримати фінансову свободу

Як допомогти туристичній галузі Донецької області вижити під час карантину?

Валентина Лимиренко, керівниця туристичного кластеру Донецької області.

Які антикризові заходи необхідні, щоб допомогти туристичній галузі Донеччині під час карантину.

Які антикризові заходи необхідні, щоб  допомогти туристичній галузі Донеччині під час карантину, редакція «Бізнес-Схід» дізнавалася у Валентини Лимиренко, керівниці туристичного кластеру Донецької області.

Для кожного з нас очевидно, що ситуація з коронавірусом буде вирішена світовим співтовариством у найближчі місяці, однак ми можемо опинитись у ситуації, коли на початку літнього туристичного сезону не буде кому зустрічати, розміщувати, годувати, доставляти і розважати гостей. Враховуючи світовий досвід, туризм може і повинен стати локомотивом виведення економіки країни та регіону зокрема з кризи.

Вочевидь, що здійснення антикризових заходів у найближчі дні, може призвести до скорого вивільнення дуже великої кількості працівників без фактичної виплати вихідної допомоги через відсутність обігових коштів, а також імовірних банкрутств десятків сотень суб'єктів туризму і супутніх компаній та постачальників туристичної галузі.

Комітет з підприємництва у сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької торгово-промислової палати та представники туристичного кластеру «Асоціація Гостинної Індустрії Донеччини +» з розумінням ставляться до фінансово-економічного та епідеміологічного стану в Україні та в Донецькій області і приєднується до Спільноти гостинності України і пропонує реалізувати наступні антикризові заходи.

Для закладів розміщення, громадського харчування, туристичних операторів, туристичних агентів, суб’єктів туристично-екскурсійного супроводу та підприємств надання інформаційної підтримки туристів у період карантину та подальших 12 місяців:


1. Офіційно визнати на державному рівні та документально підтвердити настання форс-мажорних обставин у туристичній сфері в Україні внаслідок введення карантину.

2. Тимчасово ввести податкові канікули ЄСВ і ЄП для компаній і 0% ЄСВ для фізичних осіб-підприємців.

3. НБУ забезпечити необхідні заходи для тимчасової зупинки нарахувань і виплат за кредитними та іншими фінансовими забов’язаннями, зменшити % базової облікової ставки та вартість іпотеки. Пільгово кредитувати бізнес на утримання працівників.

4. Впровадити тимчасову заборону на проведення заходів державного нагляду та контролю бізнесу.

Усвідомлюючи необхідність визначення джерел покриття сум недоотриманих доходів державного бюджету для фінансового забезпечення вищезазначених заходів перенаправити кошти, виділені на розвиток туризму у сумі 240 млн грн: 60% - на антикризові заходи та підтримку галузі і 40% для виконання стратегічних і тактичних завдань туризму у 2020 році.

 Але є і невеликі позитивні новини. Грантові програми продовжують діяти в регіоні, і тому є час підготувати якісні матеріали та отримати кошти для реалізації своїх планів після виходу з карантину.


 

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • Фраза «Гроші люблять рахунок» має стати аксіомою для людини, яка хоче отримати фінансову свободу