Робота з підрядниками: буває боляче, якщо не передбачити нюанси

Дар'я Євтушенко, юристка юридичної компанії

Часто бувають випадки, коли партнери, при запуску проєкту не враховують третіх сторін — підрядників.

Юристка Дар’я Євтушенко пояснює на прикладі кейсу клієнтів для сайту «Бізнес — Схід».

«Бізнес, пов'язаний з альтернативною енергетикою. Інвестор вклав в проєкт кошти та не був долучений до операційної діяльності. У бізнес-плані не були враховані ризики, що стосуються роботи підрядників, які були залучені до проєкту. І це, по суті, було найважливішою складовою успішності цього проєкту.

Підрядники не впоралися з роботою за проєктом, не виконали роботу взагалі.

У договорах з підрядниками (нагадую, проєкт масштабний) сторони не передбачили ніякої від слова зовсім відповідальності підрядників за невиконання та/або неналежне виконання своїх обов'язків!

Тепер подивимося якби ...
1) була передбачена відповідальність підрядників за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань, а також прописані штрафні санкції та процес реалізації їх відшкодування (загалом, добре був би прописаний договір) — шанс повернути кошти, отримати відшкодування (в досудовому або судовому порядку) був би на порядок вище;
2) партнери на старті проєкту проговорили й прописали б ризики та варіанти виходу з проблемних ситуацій, повернення інвестицій в разі «неуспішності проєкту» — інвестор чітко б розумів «підводні» камені проєкту, та наскільки ризикова інвестиція. Фаундер має брати відповідальність за вибір підрядників та можливість передбачити вкладення або повернення коштів».