• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • "Ми поставили амбітну мету: надихати людей, які пропрацювали все життя на шахтах та заводах, ставати на шлях підприємництва"

"Ми поставили амбітну мету: надихати людей, які пропрацювали все життя на шахтах та заводах, ставати на шлях підприємництва"

Янтомас Хімстра

Директор Програми розвитку ООН в Україні

«Як говорити про переваги підприємницької діяльності з людьми, які втратили все та намагаються знайти своє місце в новій громаді після переселення?

В Програмі з відновлення та розбудови миру ПРООН ми поставили амбітну мету: сприяти розвитку підприємницької діяльності на Донбасі, надихати людей, які пропрацювали все життя на шахтах та заводах, ставати на невпевнений шлях підприємництва та допомогти їм знову повірити в себе та в свою країну.

Отже, ми вирішили розпочати з того, щоб показати радість та задоволення, які можна отримати від процесу створення та розвитку власного бізнесу, через історії звичайних людей. Вони такі самі, як ми з вами, але, незважаючи на всі труднощі, вони досягли успіху.

Так виникла ідея кампанії під назвою «Великі історії малого бізнесу». Разом із Фестивалем соціальної реклами «Molodiya Festival» ми зняли відео з історіями людей, які постраждали внаслідок конфлікту, але змогли знову відкрити свій бізнес, отримавши нашу грантову підтримку. Наприклад, 71-річний Павло, коваль, який переїхав з Луганська і відкрив свою власну майстерню в Харківській області. «Люди створені працювати та отримувати задоволення від роботи», – каже Павло.

Павлу і таким людям, як він, потрібно збирати кошти для свого бізнесу, і наша грантова допомога не може продовжуватися завжди. Ми хотіли навчити їх знаходити підтримку самостійно. Дослідивши кілька інноваційних фінансових інструментів, краудфандинг видався нам найбільш оптимальним для таких підприємців.

Краудфандинг дозволяє інвесторам давати кошти напряму особі, яка їх потребує, без залучення різних організацій чи фондів. Таким чином підвищується рівень довіри та прозорості, а також встановлюється особистий зв’язок.

Для особи, яка збирає кошти, це чудовий спосіб продемонструвати свій продукт, покращити маркетингові заходи та створити спільноту однодумців навколо своєї бізнес-ідеї.

П'ятнадцять бізнесів, які розвивають українці-переселенці, було обрано для участі в першій Академії краудфандингу в Україні. Команди зібрались у Києві, щоб працювати над своїми бізнес-ідеями, розробити сюжет промо-ролику та продумати всі елементи кампанії, в тому числі переваги та плани просування бізнесу в соціальних мережах. Учасникам допомагали в цьому експерти з Хорватської академії краудфандингу, Лабораторії альтернативного фінансування ПРООН та української онлайн-платформи краудфандингу «Спільнокошт».

Учасники завзято попрацювали на своїми кампаніями і тепер готові шукати підтримку як в Україні, так і за кордоном. Їхні бізнес-ідеї дуже різноманітні: від створення надзвичайно витривалого електровелосипеда українського виробництва та модних нашивок на одяг; розроблення індивідуальних онлайн-квестів для туристів та навчальних ігор для дітей з елементами наукових експериментів. Мене особисто вразила історія Олександра Довженка та його сина, які переїхали з Донбасу до Решетилівки. Маючи особливу пристрасть до збереження традиційного українського мистецтва, Олександр хоче відновити виробництво відомих решетилівських килимів, які колись користувались попитом по всьому Радянському Союзу. На сайті Indiegogo Олександр просуватиме це забуте мистецтво та шукатиме кошти для створення навчального центру для митців, які виробляють килими.

Для команди Програми розвитку ООН це був захоплюючий досвід. Ми стали свідками того, як люди з величезним ентузіазмом беруться до навчання. Процес краудфандингу надихає людей наполегливо працювати і створювати щось нове для своїх громад і країни в цілому. Вони відкрито діляться своїми ідеями та працюють на загал, безпосередньо спілкуються та співпрацюють з іншими людьми. Тепер ваша черга відчути неймовірну енергетику цих підприємців та підтримати їхні ідеї».

Джерело: ua.undp.org

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Точка зору
  • "Ми поставили амбітну мету: надихати людей, які пропрацювали все життя на шахтах та заводах, ставати на шлях підприємництва"