Бізнес • Туризм • Культура

Корисні смаколики: підприємець з Маріуполя виготовляє та міксує фріпси

Підприємець Роман Кругляков виготовляє до 800 упаковок натуральних смаколиків щомісяця.

У 2017 році маріуполець Роман Кругляков подав заявку на участь в обласному конкурсі «Український донецький куркуль». Молодий підприємець хотів започаткувати виробництво фріпсів – сушених фруктових чипсів. Комісія конкурсу підтримала його ідею і дала 320 тисяч гривень. Ще сто тисяч гривень Роман доклав своїх. Про це повідомляє Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» у Фейсбуці.

За пів року ця заявка стала його дипломною роботою у Приазовському державному технічному університеті. Але початок підприємницького шляху був ще раніше. Роман займався велопрокатом, наданням будівельних послуг, створенням сайтів. А до цього вісім років працював на кораблях – пройшов шлях від кадета до помічника капітана.

«Все почалося з підготовки до марафону у 2016 році. Потрібно було схуднути, їсти корисну їжу, щоб пробігти 42 кілометри. Я став читати, що написано на етикетках різних продуктів. Всюди знаходив домішки, консерванти, барвники. Але я хотів натуральної їжі та купив екочипси – вони були натуральні, проте коштували дорого», - згадує Роман початок свого переходу до здорового харчування.

 

Чоловік вирішив вдома зробити такий продукт – купив різних фруктів, почитав різні рецепти та у домашній духовці зробив фріпси. Їх оцінили рідні та друзі, найбільше усім смакував гарбуз.

«Це надихнуло мене, я вирішив робити такий продукт на продаж. Тому зважився на власну справу – виробництво фріпсів – фруктових чипсів. Їх можна взяти в дорогу, завжди мати цей перекус під рукою, вони легкі», - говорить Роман.

За грант підприємець закупив обладнання, орендував приміщення, взяв на роботу двох людей. Опанував технологію методом дегідрації – сушіння фруктів при низьких температурах (приблизно 40 - 50 градусів).

Зараз підприємець виготовляє до 800 упаковок натуральних смаколиків щомісяця. Постійно придумує нові рецепти, змішує різні фрукти – так виходять нові смаки. У кожній упаковці – три різні види фріпсів або пастили.

 

У його асортименті – тринадцять видів фруктової пастили та двадцять вісім видів фріпсів. У них немає домішок, барвників та стабілізаторів, тому продукт охоче купують для дітей та спортсменів.

«Ми постійно пробуємо міксувати різні фрукти та ягоди – банан, яблуко, груші, кокос, смородину, апельсин, хурму, гарбуз. Щось виходить краще, щось – ні. Це ринок, і смаки у всіх людей різні, але важливо, що їм це цікаво, люди починають все більше думати про здорову їжу. Тому обирають наш продукт», - говорить підприємець.

Фрукти для виробництва Роман купує у супермаркетах, адже там є сертифікати якості, сезонні фрукти та ягоди – у місцевих фермерів неподалік Маріуполя. Підприємець каже, що для 20 соток землі люди не використовують хімії, тож він надає перевагу місцевим малим виробникам.

Його продукцію купують кондитери, власники кафе, крамниці здорового харчування у різних регіонах України. Нещодавно, на кожній упаковці фріпсів з'явився напис, де є вміст білків, жирів та вуглеводів саме цього набору. Зробити це допомогла партнерка – дієтологиня Надія Чиканенко.

Зараз маріупольський підприємець зацікавлений у пошуку партнерів, які готові популяризувати здорове харчування. Він упевнений, що таких людей щороку ставатиме більше.