Бізнес • Туризм • Культура

Історія підприємця з Донбасу, який розвиває бізнес у період COVID-кризи

Едуард Смоляков: «Пережити кризу допоміг грант від Євросоюзу».

Чи не найбільше пандемія COVID-19 вдарила по малому бізнесу на Сході України. Ледве оговтавшись від конфлікту, місцеві підприємці зіткнулися з новим викликом – карантином.

Молодий підприємець з Донецької області Едуард Смоляков нещодавно відкрив власний бізнес. Зробити успішний старт і повірити у власні сили йому допомогли гранти від Євроcоюзу, надані Данською Радою у справах біженців − Данською Групою з розмінування (DRC-DDG) у межах проєкту EU4Youth. Про те, як залучене фінансування допомогло підприємцю пережити кризу, зумовлену пандемією COVID-19, розповідає сайт 24 каналу.

Едуард Смоляков, музикант, діджей, поет, мешкає у Слов'янську. У Едуарда з дитинства були проблеми із зором, а останні 11 років він взагалі не бачить. Під час навчання в університеті на психолога завдяки другу хлопець почав реалізовувати своє давнє захоплення музикою – опанував гітару і став писати пісні. Згодом Едуард вирішив створити власний гурт – так виникла «Смолова галерея».

До початку бойових дій гурт активно гастролював Донецькою і Луганською областями, але у 2014 році втратив левову частку клієнтів, які опинилися по інший бік лінії розмежування. Проте Едуард не полишив музичну сферу. Вони з дружиною об’єднали зусилля і почали додатково виступати в кафе і ресторанах: Едуард співає, а його дружина, теж інвалід по зору, як звукооператор сидить за мікшерним пультом. А ще вона грає на барабанах у музичній групі учнів Едуарда – Inclusion Band, до якої входять діти з вадами зору.

Однак розвиватися музикантам заважало застаріле обладнання.

«Ми користувались ще радянським мікшерним пультом, це був такий здоровенний "гроб", зовсім "некондиція", – пригадує Едуард. – Колонки в нас були, а от нормального пульту справді бракувало. А від цього ж залежить якість звуку!”

У вересні 2019 року на отриманий грант від Євросоюзу музикант придбав новий пульт. З ним якість виступів значно покращилася. А ще Едуард дає приватні уроки, де за допомогою пульта навчає учнів, як правильно міксувати і працювати з музичними інструментами. Інколи він також здає пульт в оренду. З власними виступами наразі доводиться зачекати:

«Через пандемію цей сезон у нас повністю пролетів. Ми мали домовленості з кількома літніми майданчиками, але, звісно, тоді все скасували через карантин», – зітхає музикант.

Після послаблення обмежень кількість виступів почала трохи зростати. Едуард чекає, коли можна буде на повну використати свій потенціал і вірить, що це – лише справа часу: «Така апаратура не виходить з ладу роками».