Бізнес • Туризм • Культура

На Сході України відбувся віртуальний ярмарок виробів жіночих бізнесів

QR-ярмарок – це можливість для бізнесу розповісти про себе у часи карантину.

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» 21-23 грудня у Краматорську, Маріуполі та Сєвєродонецьку відбувся QR-ярмарок.

У центрах міст перехожі сканували QR-коди іграшок на ялинці, переходили на сторінки мікробізнесів у соціальних мережах та замовляли вироби підприємниць.

Серед товарів та послуг представлені сорок мікробізнесів жінок Сходу України - від професійної фотозйомки та б’юті-послуг до крафтового декору, виробів із текстилю, прокату костюмів, жіночих прикрас та смаколиків.

Учасниці ярмарки - випускниці тренінгової програми проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України». Жінки навчалися бізнесу впродовж двох курсів програми у 2020 році. Більшість з них не мала досвіду підприємництва та створення товарів на продаж.

«Для декого з учасниць це перший досвід продажу, адже вони роблять у справі перші кроки. У цей період дуже важлива підтримка. Сподіваюся, що багатьом учасницям це допоможе налагодити продаж та отримати нових клієнтів. Ми активно розповідаємо про жінок та їх мікробізнеси у соціальних мережах, після цих публікацій до них також приходять клієнти, з’являються нові замовлення», - сказала координаторка Центру підтримки жіночого підприємництва у Краматорську Тетяна Лугова.

Деякі підприємниці брали участь у цьому ярмарку особисто – розповідали про себе, свої вироби, заохочували придбати їх, підтримати бізнеси жінок.

«Наша родина виготовляє посібники з деревини для дітей. Спочатку ми робили їх для свого навчального центру, потім для колег, зараз на продаж усім охочим. Такий ярмарок – це ще одна можливість розповісти про себе у часи карантину. Під час заходу я отримала багато теплих відгуків від перехожих, також учасниці почали налагоджувати між собою кооперацію», - поділилася учасниця ярмарку, підприємниця з Краматорська Ганна Ощепкова.

Таку ідею ярмарку втілив Український жіночий фонд у співпраці з партнерськими громадськими організаціями: «Українська асоціація фрілансерів», Маріупольська асоціація підприємців та «Сєвєродонецька молодіжна рада».

На новорічні та різдвяні свята ялинки з іграшками будуть стояти у центрах підтримки підприємництва. Там можна обрати товар чи послугу за QR-кодами.

Центри знаходяться за адресами: У Краматорську – вул. Паркова, 9, у Маріуполі – вул. Нільсена, 60, у Сєвєродонецьку – вул. Гагаріна, 78.