Бізнес • Туризм • Культура

Підприємець з Маріуполя виготовляє крафтовий шоколад з перцем, в’яленою вишнею та горіхами

«Виготовлення шоколаду - це мистецтво, споживання – насолода», - власник Chocolate Art Studio у Маріуполі.

Андрій Капранов з Маріуполя виготовляє у власній майстерні крафтовий шоколад, розповідає Проєкт USAID.

Виготовляти натуральний продукт родина Капранових почала спочатку для своєї дитини. Експериментувала на кухні з рецептами та начинками дружина Лариса.

“Одного разу після шоколаду з крамниці сина висипало. Перший шоколад вдома ми зробили саме для сина. Потім пригостили друзів, знайомих. Отримали їхні схвальні відгуки, згодом це надихнуло нас перевести захоплення у бізнес”, - говорить підприємець Андрій Капранов.

Торік він орендував виробниче приміщення, обладнав його за усіма санітарними нормами і почав виготовляти крафтовий шоколад. Головна умова – температура, вона у приміщенні має бути однаковою впродовж року.

 

Зараз в асортименті – шоколад з перцем, в’яленою вишнею та горіхами. А ще є цукерки, шоколадні фігурки та різні види десертів. Сировину купує виключно імпортну – використовує бельгійський шоколад.

“Для шоколаду важлива температура. Вона має бути постійно однаковою, щоб продукт вийшов гарний. У нас на виробництві + 16 + 18 градусів. Ми постійно придумуємо нові рецепти, щось знаходимо в інтернеті. У нас є шоколад з перцем, сіллю, травами. Це на любителя, але є клієнти, яким подобаються такі солодощі. Також пропонуємо десерти, їх небагато, але усі вишукані, натуральні та смачні. Виготовлення шоколаду схоже на мистецтво, його споживання – це насолода”, - каже Андрій.

Навесні, коли в Україні був жорсткий карантин, кафе та крафтові крамниці перестали купувати шоколад у підприємця. Від цього продажі знизилися. Після того Андрій відкрив власну торгову точку у Маріуполі, де продає шоколад.

 

На фестивалі Local Farmer Fest у вересні підприємець продавав крафтовий шоколад, цукерки та знайомився з новими клієнтами.

“Я задоволений, адже завдяки цьому фестивалю отримав нових прихильників крафтового шоколаду. Люди підходили, розпитували, купували, деякі зараз повертаються знову – стали постійними клієнтами”, - ділиться Андрій.

У майстерні вже почали готуватися до новорічних та різдвяних свят – планують виготовити шоколадну корову (символ наступного року) та інші смаколики, які, сподіваються, оцінять як діти, так і дорослі.