Бізнес • Туризм • Культура

Подорожі Донеччиною: знайти українську народну культуру

Не вірте тому, хто каже, що на Сході немає української культури. Донеччина має докази – це не так.

Дізнатися традиції предків, побачити їх побут та відчути українську народну культуру можна в декількох місцях Донеччини. За один день всі не об’їхати, тому радимо присвятити кожному об’єкту один день та забути про сучасне бурхливе життя.

Музей «Довкілля» та українська хата-мазанка 18 століття

У 20-ти кілометрах від лінії розмежування на Донеччині знаходиться незвичайне для Сходу України село Олександро-Калинове. Його жителі одного разу зібралися разом і перетворили пересічний населений пункт в туристичне село з хатами-мазанками, писаними зупинками, сільськими легендами.

 

Знайти село можна у Костянтинівському районі. У центрі села — музей під відкритим небом «Довкілля», в якому є  справжня українська хата-мазанка. У хаті можна побачити старовинну піч, українські рушники та керамічний посуд, червоний куточок зі старовинною іконою й лампадами. У житловій кімнаті — ліжко для дорослих, якому понад сто років, колиска з дерева для новонародженого. Навколо колиски існує легенда про те що той, хто доторкнеться до колиски, дуже скоро матиме свою дитинку.

Щоб розважати гостей селяни змайстрували саморобне таксі-велосипед, яке курсує між селами Олександро-Калинове і Яблунівка.

Взагалі місцеві мешканці полюбляють різний транспорт: і велосипеди, і вози, і раритетні авто.

 

Одного разу місцева влада захотіла списати і віддати на розбирання раритетний трактор. Здавалося б, нічого особливого, але для сільської громади цей агрегат був знаковий - трактор належав Івану Баглаю, який жив і працював в Олександро-Калинове в 30-х роках.

«Ви знаєте, що в той час означало їздити на тракторі? Так теж саме, що сьогодні на «Бентлі», тільки ще крутіше! », - сміється місцевий активіст Андрій Тараман. Тож цей трактор сьогодні стоїть на постаменті на подвір’ї місцевого музею.

Розповісти вам всі ці цікаві історії та сільські легенди може місцевий активіст та краєзнавець Андрій Тараман. Дуже радимо з ним зустрітися, бо саме він був ініціатором такого перетворення села. Це унікальна людина, яка відроджує українську культуру на Донеччині.

А ще у Олександро-Калиновому щорічно проходить один із найбільших фестивалів української культури Донеччини «Смолянський куліш». І саме тут можна і на сільському транспорті кататися, і куштувати народні страви та справжній куліш, придбати вироби народної творчості, співати пісні та танцювати.

Вся атмосфера фестивалю «дихає» українською культурою і ви навіть не згадаєте, що знаходитися у прифронтовій Донеччині.

Замовити екскурсію і відвідування музею «Довкілля» у Олександро-Калиновому можна за телефоном: 050 473 3063

Архітектурно-історичний комплекс «Панська Садиба»

 (фото:panskasadyba.com.ua )

Архітектурно-історичний комплекс «Панська Садиба» знаходиться у селі Зелене Покровського району. Саме тут на початку ХХ століття подружжя землевласників Генріха і Марії Судерман побудувало свою садибу, яка збереглася і до сьогодні. На території маєтку були розташовані кузня, паровий млин, стайня, тваринницькі корпуси, будинки для прислуги, ставки, сади.

Сучасні мешканці села Зелене почали відродження садиби та традицій її перших власників. Саме тут селяни та гості відзначають всі народні свята.

Якщо любов до всього народного, домашнього, екологічно чистого — це про вас, якщо від думок про це в голові виникають теплі образи з дитинства — приїжджайте до «Панської садиби».

  Ви можете з комфортом прокотитися на конях по заздалегідь розробленому маршруту серед мальовничої місцевості — лісів, ставків, зануритися в епоху столітньої давності, уявити, як люди того часу їздили в гості один до одного. Така прогулянка може стати для вас справжнім святом, дозволить побачити всю красу навколишньої природи та насолодитися чистим, чарівним повітрям.

А ще це чудова атмосфера для фотосесії.

У садибі можна не тільки отримати уроки верхової їзди, а й провести час в компанії жителів  фермерського господарства.  Іноді  здається, що спілкування з альпійськими кізочками можна зробити окремою розвагою — такі вони доброзичливі, ласкаві та фотогенічні.

Для любителів відпочинку на природі є рибалка та прогулянки на човні, затишні міста для пікніку, гойдалки та інші розваги.

Також у «Панській садибі» можна  придбати фермерські продукти. Господарі пропонують козяче і коров'яче молоко, курячі яйця, домашнє вершкове масло і  напівтвердий сир з коров'ячого та козячого молока з ніжним сирним смаком і м'якою текстурою.

Домовитися про відпочинок у «Панській садибі» можна за телефоном: 096 339 33 42