Бізнес • Туризм • Культура

Подорожі Донеччиною для гурманів: напрямок Бахмуту

Щоб отримати нові емоції та відчути смак життя не треба їхати далеко. Донеччина здатна здивувати справжніх гурманів та подарувати їм незабутні враження.

Відчути смак шампанського вина та вишуканого сиру – за цим не обов'язково їхати в інші міста України, все це можно знайти і на Донеччині. Для цього потрібно лише знайти вільний день і відправитися у смачну подорож. Цього разу рухаємося у напрямку міста Бахмут.

Ігристе вино у Бахмуті

Щоб дізнатися про традиції виноробів, посмакувати різні сорти ігристого вина та придбати пляшку цього напою, відправляйтеся до невеличкого міста Бахмут у Донецькій області.

З 1950 року тут працює завод шампанських вин, який сьогодні називається "Артвайнері". Щоб ви розуміли всю велич цього виробництва зазначимо, що вино з цього підприємства експортується у Німеччину, Австрію, Швейцарію, Люксембург, Данію, Бельгію, Нідерланди, Канаду, Австралію, Грецію, Латвію, Естонію, Ізраїль, Кіпр, Британію, Харватію, та інші.

Кожного року майстри вина Донеччини виробляють 25 млн пляшок. Це такі торгові марки - "Крим", "Артемівське", Krimart, Charte і Soloking.

Для відвідувачів проводять екскурсії, під час яких ви прогуляєтеся винними підвалами заводу, побачите технології виробництва ігристих напоїв та спробуєте різні смаки вина: червоні вина представлені марками брют і напівсолодке, білі вина — брют, сухе, напівсухе і напівсолодке; рожеве — брют й напівсухе.

Весь цикл виробництва на підприємстві розташований під землею, на глибині понад 72 метрів, в гіпсових виробленнях, видобуток гіпсу в яких почався ще в середині XVIII століття.

Дізнатися про розклад екскурсій та замовити їх можна за телефоном: +380 (62) 748 65 31.

Сири з Козацього подвір'я

По дорозі у Бахмут на завод шампанських вин, або повертаючись з нього, радимо вам заїхати у село Іванопілля. На екофермі «Козацьке подвір'я» вас зустріне гоподар – справжній козак Сергій Свириденко. Він займається виробництвом крафтових сирів та м'ясніх виробів.

Чоловік з козацькими вусами та оселедцем – він сам по собі дуже колоритний, та ще і випромінює енергію позитиву. Отже господар вам покаже свою ферму та звичайно ж пригостить смаколиками. Розповість свою історію про те, як він змінив професію та життя  і став займатися фермерською справою, як шукав цікаві рецепти сиру та м'ясних виробів, хто до нього приїзджає та ще багато цікавих фактів. Взгалі Сергій Свириденко вже досить відома людина-легенда не лише на Донеччині, а і в інших регіонах України.

Також на «Козацькому подвір'ї» кожен справжній гурман зможе придбати місцеві крафтові продукти.

Для любителів сирів наприклад, є сорти козячи та коров'ї, вироблені за італійськими рецептами та авторськими. Наприклад, сир Літній - авторський, виготовлений з коров'ячого молока, має приємний ніжний вершковий смак і дуже пасує з сухим вином.

 А ось Качотта з паприкою – італійський, напівтвердий сир з козячого молока (але без специфічного присмаку), також смакує з білим сухим вином.

Є ще і другі цікаві сорти сирів у козака Сергія та навіть сирні рулети. А також на екофермі можна придбати багато різних м'ясних виробів – різноманіття рецептів вражає, а смаки підкорюють з першої хвилини дегустації.

Домовитися про визит до «Козацького подвір'я» можна за телефонами: 0504719998, 0952955672.

Отже, один вихідний і подорож у напрямку Бахмуту зроблять ваш день цікавим і смачним! А ще до дому ви повернитеся не лише зі спогадами та емоціями, а і з шампанським вином та крафтовими смаколиками до нього. Не сидіть вдома, відкривайте яскраву Донеччину та ловіть моменти насолоди від життя!